Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Tengerimalac tulajdonosok...

SOS! Tengerimalac tulajdonosok! Mik az alapvető dolgok egy tengerimalac tartásánál? Etetés, gondozás szempontjából?

Figyelt kérdés

Ma vettünk egy tengerimalacot.Azt nem tudom mennyi idős,mert az állatkereskedésben a csaj aki kiszolgált minket,annyit értett az állatokhoz,mint egy sárgarépa!Minden kérdésre csak vonogatta a vállát meg hápogott.Azt sem tudta megmondani,hogy fiú-e vagy lány,de azt majd később leírom,ha megnéztük.

Szóval...

Mennyit kell vele naponta foglalkozni/játszani?

Napi kaja/víz adagját egyszerre adjam oda neki vagy adagokban?

Milyen zöldségeket adjak neki a táp mellé?

Zavarja ha hangzavar van(megy a tévé,közben beszélgetés,öcsémék futkároznak,játszanak,stb.)?


Ha tudtok valami fontosat,amit nem kérdeztem azt írjátok le légyszi'!Köszi! 13/L


2010. aug. 21. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:

hát ilyen vizadagolot vegyetek meg széna tartót .. mindennap legyen bent friss széna

időnként nyulkálj be hozzá hogy szokjon

első napokban nagyon izgatott lesz mert most szokja a környezetet

hetente 1x 2x szeréld a fogácsot

legyen bent fog kapargató.. vizesen ne adj neki semmit mert felfujodhat

2010. aug. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ajánlom olvasgatásra ezt a két tengerimalacos oldalt, mindkettőhöz tartozuk fórum is.

[link]

[link]

2010. aug. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

ilyenekre gondoltam :

[link]

2010. aug. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Golyós itatót érdemes neki venni, ebből egész nap ihat. Kerülni kell a puffadást okozó zöldségeket (pl.: karalábé, káposzta stb..), illetve salátát sem célszeű adni neki, rengeteg méreganyagot tartalmazhat, ami hasmenést okoz. Széna mindig legyen előtte, ez nagyon fontos, egyrészt az emésztésének, másrészt a széna rágástól kopik legjobban a foga. Érdemes C vitamint is adni neki, pl. gyógyszertárban kapható Cebion cseppet, de lehet állatkereskedésben vízbe csepegtetőset is kapni kimondottan tengerimalacnak. Jó, ha tartasz otthon probiotikumot, ha esetleg baj lenne az emésztésével (Bio Lapis vagy nyulaknak való Laktiferm por), ezek állatpatikában beszerezhetők.
2010. aug. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az nem jó neki,ha ilyen sima kistálkában adok neki inni?
2010. aug. 21. 12:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Tálkába vizet rakni nem túl célszerű, mert koszos lesz benne a víz, illetve fel is boríthatja. Egy golyós itatóba beruházni nem nagy ősszeg 500-1000 Ft között tudtok venni...
2010. aug. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amig nem veszel egy golyósat addig jó de azért jobb a másik mert abból szerintem könnyebben iszik és nem megy tele folyton kajával,esetleg forgáccsal stb.
2010. aug. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenképpen veszünk majd itatót!Csak addig kell a tálka!
2010. aug. 21. 13:29
 9/10 anonim ***** válasza:
ja és táp is legyen ott .. egy hamutálba tehetsz nyugodtan. keveréket is vagy simát.. ( 1. voltam)
2010. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a tengerimalacom régifajta mustáros üvegből iszik és virágcserép alátétből eszik. Magokat adjál neki inkább mert azzal koptatja a fogát és a szénával. Alomnak forgácsot tegyél mert könnyű takarítani. Nállunk a konyhába van és ha anya hozza be a zöldségeket gyümölcsöket a kamrából egyből visít hogy neki kell elsőnek adni belőle;) ha jól bánsz vele és bent tartod akkor egy idő után szobatiszta lesz csak ügyesen kell vele bánni. Sok sikert a nevelgetéséhez.
2010. aug. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!