Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van olyan rágcsáló ami kisebb...

Van olyan rágcsáló ami kisebb mint egy tengerimalac de nagyobb mint egy egér?

Figyelt kérdés
Még egy fontos szempont lenne, hogy ne éjjeli legyen.
2021. ápr. 21. 07:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Patkány, degu. Utóbbi irtó jófej!
2021. ápr. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ha már degu, akkor csincsilla is szóba jöhet. bár ezek kb. egy méretek (emlékeim szerint) a tengerimalaccal
2021. ápr. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

“Sajnos” a legtöbb rágcsáló az éjjeli állat...


A csincsilla az elég jól átszoktatható, de társas állat, tehát több kell és nem is a legideálisabb kezdő rágcsáló tartóknak.


Az aranyhörcsög már jobban ajánlott kezdőknek, viszont csak magányosan lehet tartani. De Ő is éjszakai...


A cukormókusok, amennyire én tudom szintén társas állatok, de ugyancsak éjszaka aktívak inkább.

2021. ápr. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
A hörcsög de ő éjjeli állat viszont na
2021. ápr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A patkány és a degu mennyire való "kezdőknek"? Volt már korábban hörcsögöm, tengerimalacom és futóegerem is, ahogy fehéregerem is, de már vagy 8 éve nem tartottam rágcsálót.


Mekkora a fent említett 2 állat mozgás és helyigénye?

2021. ápr. 21. 08:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Degu, mókus, patkány, utóbbi éjjeli féle, főleg hajnalban és szürkületkor aktív, deguban, mókusban nem vagyok biztos.

Viszont a degunak és a patkánynak majdhogynem nagyobb hely kell mint a tengerimalacnak, két malac elvan egy 120x60-as ketrecben vígan, viszont a patkány/degu szereti a magasságot, alapterületre kicsit kisebb ketrec is elég nekik de magasságra 3-4x akkora.

2021. ápr. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Jöhetnek még tippek.
2021. ápr. 21. 08:22
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 patkányom sok volt, deguval csak találkozni volt szerencsém, viselkedésre hasonlóak voltak, ha jól vannak szocializálva elképesztően érdeklődőek, emberszeretőek, volt olyan patkányom aki követelte az emberi figyelmet, jól elvolt a fajtársaival is de egyszerűen imádta az idegeneket, mindenkit megszagolt, valakinek a karjába is mászott, igazi személységek, degukkal egyszer találkoztam, ismerősömnek hála, kinyitotta a lakhely ajtaját és a kis degu csapat gyakorlatilag csüngött rajtam, mindent megnéztek, megszagoltak ,a ruhám alá is be akartak mászni, imádnivalóak.
2021. ápr. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Patkány vagy degu. De viszont a hörcsög nagyon megfelelő lehet csak az a baj hogy éjszaka aktívabb de nagyon cuki és könnyen megszelidíthető.
2021. ápr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!