Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hol érdemes/ tudok PÉCSEN...

Drunkyby kérdése:

Hol érdemes/ tudok PÉCSEN törpehöriket venni? Illetve mennyibe kerül körülbekül egy darab?

Figyelt kérdés
2021. máj. 8. 01:18
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Bármely állatkereskedés.
2021. máj. 8. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Egyik állatkereskedésben sem szabad hörcsögöt (vagy más állatot sem) venni! Ezt olvasd el:

[link]


Hörcsögöt 3 helyről ajánlott beszerezni:

🐹 Pezsi - Budapest - szíriai aranyhörcsög

🐹 Smallsteps - Tatabánya - dzsungáriai törpehörcsög

🐹 Hörcsögmentés - országos - dzsungáriai törpehörcsög (hibrid), szíriai aranyhörcsög, roborovszki törpehörcsög, campbell törpehörcsög (hibrid)


A Hörcsögmentésnek van pécsi önkéntese. Van is nála gazdira váró törpe. Ne támogasd a kereskedések tevékenységét... :(

2021. máj. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Kérlek ne hallgass az első válaszadóra. A kereskedésekben nem értenek az állatokhoz, nem tudhatod kik a felmenői, lehet testvérek vagy bármilyen más rokoni kapcsolatban is lehetnek, ez pedig különböző genetikai betegségekhez vezethet. Emellett a vásárlókat félretájékoztatják, rossz eledelt, rossz ketrecet, használhatatlan kereket és minden más rossz minőségű felszerelést rásóznak az emberre, mert nekik a bevétel a fontos.

Ehelyett a fentebb említett helyeket ajánlom én is:

Pezsi; Smallsteps; Hörcsögmentés.

Emellett ha bármilyen kérdésed van Facebook-on lépj be a Hörcsög imádók csoportba, ott a tagok szívesen segítenek bármiben, és hasznos információkkal tudnak ellátni.

Ha nincs Facebook-od, de ha van akkor is, ajánlom a horcsoginfo.hu oldalt neked. Az az egyetlen hiteles információkat tartalmazó magyar oldal.

2021. máj. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Én pl tenyésztőtől vettem először, 1-2 hónapot éltek csak. 140km-t utaztam értük.

Mástól is hallottam már panaszt amúgy..

Vettem ugyanolyan áron "szapitól" és legalább 1 évet velünk volt az a hörcsög. A mostani is szapitól van, teljesen egészséges.

Nézz szét jófogáson,általában 1500-2000 ft-ért mennek

2021. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
4. válaszadó, pontosan melyik tenyésztőtől volt a hörcsög? Mert, ha nem a fent említett 2 helyről, akkor sajnos az ugyanúgy szaporító, ami megmagyarázza, miért élt ilyen keveset. Ha a Hörcsögfalváról van, akkor nem is kell sokat várni, sajnos rengeteg panasz van rájuk, nem "csoda", ha csak ilyen keveset éltek szegények... valamint a többesszám nem tudom, mire vonatkozik, de ha együtt voltak tartva, akkor sajnos várható a rövid élettartam. Az 1 hónap és 1 év is rövid idő, ahhoz képest, hogy akár 3 évet is élhetnek. Ne vedd támadásnak, amit írok, mindezt azért írom le, mert én nem támogatom a szaporítóktól való vásárlást, és emiatt nem szeretném a kérdezőt sem arra buzdítani, hogy vegyen állatot egy olyan helyről, ahol azt sem lehet tudni a felmenők között volt-e rokon vagy esetleg beteg állat, amely miatt a hörcsög is beteg lehet.
2021. máj. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!