Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl "öklendezve" tüsszent?

Törpenyúl "öklendezve" tüsszent?

Figyelt kérdés

Van egy ivartalan, pár nap híján 7 éves lány törpenyulam. Eszik, iszik rendesen, jó a kedve, nem gubbaszt, de a mai nap folyamán háromszor is nagyon furcsa hangot adott ki.


Olyan, mintha tüsszentés közben öklendezne, de ez csak egy pillanatig tart, tényleg mint egy tüsszentés, csak a hanga miatt nagyon aggódom. Közvetlenül utána is jó a kedve, elfogadja a szőroldót, szénázik, odajön hozzám, ránézésre nincs baja.


Mitől adhat ki ilyen hangot? Lehet, hogy a tüdejével van valami? Vagy a torkával? Lehet, hogy megfázott? Éjjel nyitva szokott lenni az ablak, mert melegben nem tudok aludni, lehet, hogy megártott neki? Vagy félrenyelhetett?


Azonnal doki, vagy várjak még? Mekkora lehet a gond? Lehet nagy gond akkor is, ha ránézésre teljesen jól van? (Eddig mindig jól meg tudtam ítélni, hogy mikor kell dokihoz menni, de most tanácstalan vagyok, mert a nyulak elvileg nem is tudnak öklendezni... Lehet, hogy köhög? Köhögni tudnak a nyulak?)



2021. máj. 13. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egzotikus doki minnél hamarabb.


Ha bevan dugulva az orruk akkor próbálják kifújni vagy valami ilyesmi.

Legalábbis mikor nálam volt ez akkor "öklendezett" közbe ömlött a takony az orrából.


És ha elvan dugulva akkor levegőt se kapnak normálisan mert csak az orrukon tudnak levegőhöz jutni.

2021. máj. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Az egyetlen közeli exos doki csak délután rendel, remélem addig nem lesz baja. :( A hosszabb utakat nem bírja, teljesen kikészül az autózástól, liheg, pánikol, látszik a szeme fehérje, és utána órákig nem hajlandó se enni, se inni, úgyhogy messzebbre csak akkor viszem, ha nagyon muszáj, mert általában több kárt okoz, mint hasznot. :(


Megnéztem közelről az arcát, az orrán rendesen veszi a levegőt, nem taknyos a kis belső rész, ami látszik, és kívül se az, a szeme is szép, az első fogai normális méretűek, a füle is tisza, szép. Remélem nincs vele nagy gond. :(

2021. máj. 13. 10:04
 3/5 A kérdező kommentje:

A doki csak holnapra tudott időpontot adni. :(


Azóta nem adott ki ilyen hangot. Vigyem el még ma egy messzebbi orvoshoz, kockáztatva, hogy az utazástól baja lesz, vagy várjak a holnapi időpontig?

2021. máj. 13. 12:16
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan kivárhatod holnapi napot, nem hinném, hogy baja lesz addig, inkább az utazától lenn. Remélem jól lesz
2021. máj. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyelőre jól van. A biztonság kedvéért kapott egy kis VetriDMG-t meg biolapist, ártani nem fog neki akkor sem, ha nincs gond. Plusz alaposan felporszívóztam még a radiátor csövei mögött is, hátha túl sok volt a por. A szénát is portalanítottam, amennyire tudtam, bár eleve nem nagyon volt poros.


Még mindig jó a kedve, eszik, iszik, bogyózik, nem gubbaszt. Ha simogatom, nyalogat, ahogy szokott. Remélem nem lesz gond, azóta se adott ki ilyen furcsa hangot.

2021. máj. 13. 17:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!