Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik táp a legjobb törpenyus...

Melyik táp a legjobb törpenyuszinak?

Figyelt kérdés

Tervezek venni egy törpenyuszit, ajándékba.

Mi mindenre van szüksége a tápot, almot, ketrecet kivéve?

A kisállatboltban kapható tápok megfelelő minőségűek-e neki, vagy vegyek máshol?


2021. jún. 23. 19:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Versele laga complete
2021. jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Állatot ajándékba? A megajándékozandó családja beleegyezett? Ő szeretne kapni és nem ő szeretné kiválasztani?
2021. jún. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
Versele Laga Complete vagy esetleg Brit Care.
2021. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#2 közöd van hozzá? Amúgy meg igen le van beszélve, nyilván nem adnék oda olyan embernek állatot aki nem tudja gondozni, és már másfél éve akar. Nem erről tettem fel kérdést.
2021. jún. 23. 19:59
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Első Nyúlmentő Alapítvány weboldalán minden infót megtalálsz nyuszi téren. A leendő gazdinak is mutasd meg ezt az oldalt.

Jelenleg ez az egyik hiteles nyuszitartással kapcsolatos oldal.

Ha ez alapján lesz tartva akkor boldog és hosszú élete lesz.

2021. jún. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
En Brit Care-t veszek a nyuszim szereti es egeszseges is, Versele Laga Complete-t irjak azt meg nem probaltam, biztos jo az is
2021. jún. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

Cooler Master MasterWatt Maker 1500 Plus.


Rendesen porgeti.


[link]

2021. jún. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Kell a táp mellé széna . Akkor kell a wc-be fapellett ( de sokat vegyél ,mert 2 naponta cserélni kell) . Elkell vinni oltásra is . Később ivartalanítás. Aztán a ketrec maximum akkor megfelelő ha csak este lesz bezárva .
2021. jún. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

A nyúl fűevő állat, legfontosabb tápláléka a fű (általában széna formában), a táp csak kiegészítés. Szakirodalom szerint a nyulak táplálékából legalább 75-80%-nak szénának kell lennie, de annyit esznek belőle, amennyit ők akarnak, vagyis biztosítani kell nekik az állandó szénafogyasztást. Ezen kívül remélem, hogy egyértelmű a víz. A nyúlnak korlátlanul biztosítanunk kell friss vizet is (vagyis nem poshadt, nem algás stb.), lehet tálban, de előnyösebb önitatóban.

A legtöbb kereskedéses táp nem alkalmas nyulak etetésére, és az eladó sem ért a táplálásukhoz. Ahhoz, hogy kisállatkereskedésben dolgozz, elég egy sima eladó szakma, ezért nem is kell az állatokhoz értened. Ráadásul egy kereskedésről, vagyis boltról beszélünk, aminek a célja a haszonszerzés, és az állatokra árúként gondolnak. Nem is érdekli őket, hogy mi lesz velük.

De komolyan menjetek be egy kisállatkereskedésbe, és kérjetek kutyakaját nyúlnak (persze senki ne adja oda neki). Tisztelet a kivételnek, de a kereskedések 99%-ában odafogják adni, mert pont nem érdekli őket, hogy mi lesz az állattal.


Néhány oldal a táplálással kapcsolatban:

[link]

[link]


Néhány fontos infó a nyulak tartásáról:

[link]

[link]

[link]


Fontos, hogy a nyúlnak nagy mozgásigénye van, ezért nem elég neki a minimum ketrecméret. Az csak a létminimum, amiben már "nem akar véget vetni az életének", vagyis élhető számára, de nem jó.


"közöd van hozzá?"

Annyi közünk van, hogy ajándékba nem érdemes állatot adni. A nyúl egy érző élőlény, akinek szükségletei vannak, és igencsak érzékeny a tartási körülményekre. Megbetegszik ha rosszuk eteted, ha zavarja valami, ha nem megfelelő a helye, stb. Egy nyúlra fel kell készülni, és ajándékba kapott állatnál a gazda gyakran nem tud. Mi az állatok kategóriában ilyen esetekben az állat érdekeit próbáljuk szem előtt tartani.

Itt az élő példa. Nem a leendő gazdának kellene tudnia, hogy hogyan kell a nyulat tartani, etetni? Mert te kérdezed itt a gyakorin, vagyis, bár remélem tévedek, de sejtésem a leendő gazda sincs ilyen téren a toppon.

2021. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó: már volt törpenyula, szerintem tud mindent amit kell.

Mivel én veszem neki a kis gombócot, akarok hozzá mindent venni, nem "hiányosan" odaadni.

Én nem tudok sokat a nyúltartásról, bár a családom igen, tartott nyulat.

Ettől függetlenül jó helye lesz ott, akinek adom, ő is és a családja imádják az állatokat, nagyon akart már egy másik nyuszit, a régi öreg volt és elpusztult.

Fényképen mutattam meg neki, amire az volt a válasz nagyon szeretne egy ilyen nyulat.

Ne aggódjatok nem egy 12 éves gyerek kezébe fog kerülni, húszhoz közelítve szerintem pontosan tudja mi a jó egy állatnak.

2021. jún. 25. 12:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!