Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Gastroferm MVit nyúl tengerima...

Gastroferm MVit nyúl tengerimalacoknak?

Figyelt kérdés

Szeretnék házipatikát összeállítani nyuszinak, és tengerimalacoknak.

Eddig csak tengerimalacaim voltak, de most lett egy nyuszim is (természetesen NEM együtt tartom őket). Termêszetesen eddig is volt itthon házi patika vészhelyzetekre, meg már a nyuszinak is bevásároltam.

Nemrégiben volt beteg az egyik malim és probiotikumot kellett neki adni (bio-lapis volt).

Épp ideje újra venni probiotikumot, és az lenne a legjobb, ha a két fajnak ugyanolyan probiotikumot vennék. A tengerimalacoknak nem gyártanak külön probiotikumot, így nyulaknak valót használnak, viszont nekem mindig a bio-lapis-t ajánlották.

Nemrégiben találtam a főkérdésben említett márkát, ami ugyanolyan mennyiségben olcsóbbnak tűnik, viszont sokat nem találtam róla. Egyedül a gemon.ro-n találtam a kényszeretetés résznél a hasznos linkek között volt, de ott is csak a neve, mást nem írtak róla, és a termék leírásánál is csak a nyulakról van szó (ahogyan a bio-lapisnál is).

Szóval az lenne a kérdésem, hogy nyulaknak való gasztroferm probiotikum tengerimalacoknak is adható?


2021. júl. 22. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj, de ha annyira fontos az állataid egészsége, miért idegen embereket kérdezel? Mi van, ha valaki ide írja, hogy adhatod, de közben ártassz vele? Keress fel egy egzós orvost és kérd ki az ő véleményét.
2021. júl. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Adható.
2021. júl. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. júl. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, adható. Nekünk állatorvos is javasolta már, immunrendszer erősítés céljából. Nem tudom, hogy betegség esetén ugyanolyan hatékony-e, mint a bio-lapis, de kárt biztosan nem okoz.
2021. júl. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

1.-nek.


Vannak itt szakemberek, ha éppen nincsen töröltetve a válaszuk.

2021. júl. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
#5 Anonim oldalon, arc és név nélkül én is ide írhatom, hogy szakember vagyok... A legjobb döntés mindig az állatorvosi vélemény kikérése, bármilyen gyógyszert, vagy kiegészítőt akarsz adni. Nyúl a célállat faj, rajtuk volt teszteve, náluk biztonsággal használható. A tengerimalac nincs feltűntetve, lehet, hogy kaphatják, de valószínűleg nem lett tesztelve rajtuk, nincs adagolás sem. Szóval inkább egy (egzós) orvosi vélemény, minthogy bármi olyat adjon a kérdező, amiből baj lehet.
2021. júl. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

6.-nak.


Akkor...gyakorlatilag felesleges ez az oldal. Hiszen BÁRMIRE, a lábgombától a jogi kérdéseken át, a vízszerelésen keresztül a szerelmi bánatig, mindenre IS, csak automatikusan be kéne, hogy dobja az oldal: "KERESS FEL EGY SZAKEMBERT!" De nem?

2021. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
#7 Miért vitázol? A hasonló készítményeknél mindig célszerű megérdeklődni állatorvosnál. Ne keverd ide a jogi és a lábgombás kérdéseket. Ha itt rossz választ kapsz, nem halsz bele. De ha állatnak adsz rossz válasz alapján valamit, amit amúgy nem kaphat, meg is ölheted. Macskának sem adhatsz kutyáknak való féreg- vagy bolhaírtót. Hiába ugyanazt a célt szolgálja.
2021. júl. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

8.-ra.


És ha már a szakembernek nem hiszel, akkor a Google-be rákeresni sem lehet? Vagy oda is híni kéne egy informatikust?

2021. júl. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
#9 Most komolyan, neked mi bajod?! 🤨
2021. júl. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!