Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Írnátok előnyöket, és hátrányo...

Írnátok előnyöket, és hátrányokat házikedvencként tartott törpenyúl elhelyezésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szeretnélek titeket arra kérni, hogy írjatok előnyöket, és hátrányokat a következőkkel kapcsolatban, és akár azt is, hogy szerintetek melyik a jobb:

-Bent a házban tartani a nyulat, ahol a család lakik

vagy

-külön épületben, ahol nem lakik senki


Válaszaitokat előre is köszönöm.


2021. júl. 23. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki teljesen kulon akarja tartani, az ne vegyen maganak torpenyulat, egy ideje benne vagyok fb-on egy Torpenyuszis csoportban, de irto erzekenyek az időjárásra es a kajara is. Cukik, meg minden, de en nem tartanek. Nagy mozgaster kell neki, nem lehet egy ketrecbe zarni egesz nap. Ha kiengeded az udvarra, akkor banthatja macska, rahadozo madar, kutya, ha nem jo a kerites, kiszokik, mergezo novenyeket tud enni, szoval korulmenyes. Hasonlo a helyzet a lakasban, csak akkor neked okozhat sok bosszusagot, pl. megragja a butorokat, vezetekeket, kanapet, es hat kakil, pisil mindenhova. Helyhez lehet szoktatni, es akkor szobatiszta, de ez nem mindenkinek sikerul, van olyan nyuszi ami ivarzaskor, vagy pont ivartalanitas utan bolond lesz kicsit, rug, harap, karmol, lepisili a kanapet es stb. Ha nem vagy ehhez eleg elszant, akkor ne vegyel nyuszit.
2021. júl. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha megoldható az a legjobb ha a nyúlnak egy nagy szobában külön elkerített rész van, vagy ha egy kisebb szoba csak az övé. Én nem hagynám az egész házban szabadon, néha kiengedém, de nem lenne jó meglepi bogyókat találni. Elég bajosak a nyulak, ahogy #1 is írja, ha nem vagy elég elszánt, ne vegyél.
2021. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
Kericcsél le az udvarból kp.2-5 négyzetmétert,tegyél be neki fedett helyet,vályút amibe az ételét rakod,és tálat amibe a vizét,és a fedett hely alá szalmát.
2021. júl. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
3as, Ez igy oke talan, nyaron, ha a helye fentrol isbfedett teljesen szokesbiztos, de a nyulak asni isbszeretnek, tehat alulrol is kellene valami megerosites. Na de telen? A torpenyul nem birja a hideget, nem erre lett tenyesztve.
2021. júl. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon kockázatos a kijárós macskák, nyestek, esetleg rókák miatt nyulat kint tartani. Bombabiztos alul és felül is megfelelően biztosított hely kell, nem csak egy körbekerített terület.
2021. júl. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen bent. Nem ellened szól, de sosem értettem, hogy minek vesz valaki állatot, pláne egy ilyen kisállatot, ha kib@ssza az udvarra, melléképületbe(néhány kivételtől eltekintve). Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet kivinni mondjuk az udvarra a nyulat, de annál is van csomó dolog, amire figyelni kell. Könnyebben megszokik benneteket, ha bent van, és neki is jobb. És tényleg nagyon érzékenyek, ha bármi gond van, akkor jobban észrveszi az ember, ha folyamatosan szem előtt van.

Amire benti tartásnál oda kell figyelni:

Kell legalább egy 100*50es ketrec, de ez nem egész napi tartózkodásra való. Legalább több órát szabadon kell lennie minden nap. Ennél sokkal jobb egy szép nagy karám, a neten lehet jó példákat látni. Vagy lehet egy saját szobája, vagy szabadon az egész házban.

Akárhogy is van, a szobának, háznak nyúlbiztosnak kell lenni: ne legyen elérhető szobanövény, kábelek, ne tudjon beszorulni, vagy leesni sehonnan.

És mivel nyúlból van, még így is lehet számítani arra hogy megrághatja a bútorokat, szőnyeget, megkezdi a tapétát, lehetetlen helyekre akar bemászni, összepisili a kanapét, stb.

Az én nyuszim 9 éves lesz nemsokára, annyi kárt okozott, hogy egyszer kicsit megrágta az egyik függöny alját, soha semmit nem pisilt össze, a szobából ahol a helye van nem megy ki (3.helyen lakunk, sehol sem), bármit jelképesen elbarikádozok, békén hagyja. De ő nyilván a ritkább eset.

2021. júl. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!