Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az egér, patkány is tudja azt...

Az egér, patkány is tudja azt a "trükköt", mint az oposszum? Ha megijesztik, elájul?

Figyelt kérdés
[link]
2021. szept. 14. 08:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, elszalad hamarabb, ha totál sarokba szorítod akkor a patkány még akár neked is ugorhat.
2021. szept. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

hát igen, kicsit más vérmérséklet. :)

https://www.youtube.com/watch?v=to1uJzKL-fs

2021. szept. 14. 09:23
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez az oposszum sajátossága.
2021. szept. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%

Láttam többféle egeret és méretesebb patkányt, de inkább én ájultam el majdnem, ők vígan elvoltak.

Ez nemrég volt Ausztráliában:

https://www.youtube.com/watch?v=5ILxK37tT1o

2021. szept. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

[link]


igen, az ausztráloknak volt valami bajuk a macskákkal, hogy több millió valamilyen állatokat ölnek meg. Próbáltak beleszólni a természetbe, úgy látszik nem jött össze. :)

2021. szept. 14. 10:00
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Akkor szóltak bele amikor új fajokat hurcoltak be, például a macskákat.. Meg is lett az eredménye: az őshonos fajok tömeges pusztulása.
2021. szept. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

#1 Nemrég fogtam egyet élve fogóval, odahajoltam hogy megnézzem közelebbről, és úgy nekiugrott a csapda rácsának (felém) hogy majdnem hanyatt estem az ijedtségtől..


Nagyon agresszív volt.



....Volt

2021. szept. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező Ausztráliában igen nagy probléma az elvadult házi macska szaporulat (mondjuk az egész bolygón kb.) ezért irtják és vadásszák őket. Magyarországon is csak 2 millió egyedre becsülik a gazdátlan macskák számát. Ezek szabadon irtják a faunát. Madarak, hüllők, emlősök, ízeltlábúak, stb. nagyon széles a zsákmányállatok palettája és sokszor szórakozásból is ölnek. Ez már abszolút nem játék, egy olyan fajt bedobni az őshonos fajok közé, amire nincsenek felkészülve, tömeges kihalással járhat (és jár is).
2021. szept. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Igen, nem kispályás vadászok a macskák, van nekem is, szoktam látni miket művel. :(

Pont ezért kérdeztem, mert láttam mit csinál egy egérrel, szó szerint sajnáltam az egeret. :(

Attól féltem, csak halottnak tetteti magát, a bolond macska meg közben szépen szétszereli darabjaira.

Egerésznek, madarásznak, minden bogarat megfognak, megesznek.


De nem minden macska, van amelyiket abszolút nem érdekel a vadászgatás, úgy láttam csak a nőstény macskák a vadászgatósak, a kandúrok tojnak az egészbe, azok csak esznek, meg kef.lnek.

2021. szept. 14. 12:38
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
Már ha az emberek etetik őket. a problémát a vadon élők okozzák.
2021. szept. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!