Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nőstény tengerimalackáknál...

A nőstény tengerimalackáknál hogy zajlik a menstruáció?

Figyelt kérdés
Mikoronként, mennyi ideig, mit kell oylankor csinálni?
2010. szept. 2. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát tengerimalacnál nem tudom hogy van, de egérnél, patkánynál, hörcsögnél semmi jelét nem szoktam látni. Egyszer láttam egy darab véres forgácsot, valószínűleg az volt minden, ami épp akkor kijött az egérből, de ez is csak egyszer volt... Szóval nem biztos hogy az volt.

Még azt is el tudom képzelni, hogy egyáltalán nem is menstruál, mert ovulációja is csak akkor van, mikor párzik... Legalábbis nyulaknál így van...

2010. szept. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A véres vizeletetet, vérvizelést a nőstény tengerimalacnál menstruációs vérzésnek tekinteni tévedés.

A nőstény tengerimalacnál a meg nem termékenyített petesejt(ek) pusztulása után a méhnyálkahártya leválását nem kíséri vérzés, a tengerimalac nem menstruál. A nemi szerveknél vagy egyéb helyeken megjelenő bárminemű vérzést mindkét nemnél rendellenesnek kell tekintenünk, s a tengerimalacot minél hamarabb (!) orvoshoz kell vinnünk, hogy a vérzés okát felfedje, és a kisállatot a megfelelő kezelésben részesítse. Az idő múlásával állapota súlyosbodhat, ne bizzunk abban, hogy magától meggyógyul. A véres vizelet, vérzés számos betegség tünete lehet: vesekő képződés, hólyaghurut, daganat, húgycsőgyulladás, vemhesség idején vagy fialás után bekövetkező komplikáció, belső sérülés. Az idejében történő kezelés egyes esetekben akár életmentő is lehet.

2010. szept. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ohh ez nagyon hasznos volt köszönöm szépen!!!!
2010. szept. 2. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!