Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan keltsem fel a fehérhasú...

Hogyan keltsem fel a fehérhasú törpesünimet a téli álomból?

Figyelt kérdés
Sajnos délután kitettük a kis ketrecével együtt a kertbe a 4 éves süninket, és amikor visszahoztuk, akkor vettük észre, hogy elaludt. Próbáljuk felkelteni, de úgy tűnik elkezdte a téli álmát a hőmérsékletkülönbség miatt. Nem szabadna, hogy elaludjon. Mivel tudnám felkelteni? Az ennivalóra nem reagál.

2021. okt. 26. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Minek vittetek ki? Jezusom.

Hat ezt lehet, hogy sikerult vegleg elbaszni, mar bocsanat.

2021. okt. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Meleg vízbe tettük, már mászkál. :)
2021. okt. 26. 21:55
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Szóval... Egy meleg éghalylaton élő állatot kitettetek majd a túlélés érdekében teliálomba merült. Ez után beletettétek meleg vízbe, hogy felkeljen a hibernációbóp így végleg kizökkentetted idő érzékéből és most örülsz, hogy félkábán mászkál.

Gratulálok! Egy év mire újra normális lesz.

2021. okt. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk csak vad sün volt, ami november végén 280g volt, befogtuk átteleltetni. Márciusig nem akart aludni, aztán amikor már szoktatni akartuk ki, akkor aludt be. Kb hetente kelt fel enni, én is paráztam az elején és ébresztgettem, de ilyen fura kótyagos volt, aztán visszaaludt. Aztán májusban szépen ki lehetett szoktatni.
2021. okt. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%
Jézusom, el nem tudom képzelni miért vinné ki valaki a benti sünit ilyen időben, de oké. Lehetőleg ne csinálj ilyet többet, és kérlek olvass utána a sünitartásnak, hiszen biztosan a legjobbat szeretnéd neki.
2021. okt. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!