Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom miért nem...

A tengerimalacom miért nem eszi a tápot?

Figyelt kérdés

Már 4 különböző fajta tápot kipróbáltunk, de semmiképpen sem akarja megenni. Kieszegeti a színes bogyókat/magokat belőle, de a pellet egy az egyben ottmarad. Nyáron még nem volt baj, mert a sok zöldség miatt amúgy sem evett sokat, de jön a tél és nem nagyon lesz friss bió zöldség, ezért muszáj lenne megegye azt, viszont ha csak táp van előtte akkor inkább nem eszik és mindig zöldségért kunyerál. Nem mindig adok neki, próbálom leszoktatni, de aggódok, hogy esetleg elkezd fogyni az éhségsztrájkja miatt.

Hogyan szoktassam rá arra, hogy egye meg a tápot, ha egyáltalán lehetséges ez?


2021. nov. 1. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Attól is rá tud kattanni a friss zöldségekre ha szomjas.

Lehet nem kap elég vizet vagy nem tudja rendesen használni az itatóját.

2021. nov. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mindig van előtte friss víz és ügyesen használja az itatót, legalábbis úgy látszik, mert mikor iszik akkor mennek fel a buborékok az itatóban, szóval nem csak a vasat rágja.
2021. nov. 1. 17:01
 3/11 anonim válasza:
23%
Nekem is volt malacom, és nekem is főleg azokat a színes bigyókat ette meg. D
2021. nov. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
33%
Előző vagyok, véletlen elküldtem :D Szóval én reggel és este zöldséget adtam neki. Semmi baja nem volt, imádta. Uborkát, paprikát, almát, céklát, zellert,répát nyugodtan adhatsz neki. Mondjuk az én malackám igényelte is, mert itatóból nem volt hajlandó inni. Ja meg amiért élt-halt az a hajtatott búza volt
2021. nov. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is leginkább zöldséget adtam neki kezdő koromban, de utána nagyon megijesztett, mert felpuffadt a sok nyers zöldségtől vagy csak nagyon teleette magát, ezt nem tudom pontosan, de a doki ekkor mondta, hogy túl sok zöldséget adok neki és inkább táp meg széna tegye ki az étkezése 80%át. A szénát eszi amennyire eszi, de hamar megunja és az a kevés zöldség amit most kap az lehet nem elég neki, de nem akarok megint a dokinál kikötni ugyanazzal a problémával.
2021. nov. 1. 17:16
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

"Kieszegeti a színes bogyókat/magokat belőle"

Borzalmas, hogy ilyen táppal etetsz.


Zöldség/gyümölcs/magvan stb nem kellenek a tengerimalacnak. Ha olcsóbb, de jó tápot akarsz, akkor Versele Laga Cavia Complete (nem Nature!). A zöldség/gyümölcs icipici mennyiségben kiegészítő táplálék lehet (bio), de semmit nem ad a malackáidnak azon kívül, hogy finom, ellentétben felboríthatja az emésztésüket, puffadáshoz vezethet, az pedig olyan lavinát indíthat el, amit ha túl is él, akkor is csak nagy megerőltetések árán, és rengeteg orvosi stressz és látogatás után.


Ha drágább táp is belefér, akkor a Bunny-nak vagy Oxbownak vannak még jó tápjaik. A színezett magvas vackokat ki kell dobni, kérlek :( Biztos te is a legjobbat akarod nekik (remélem többen vannak, mert társas állatok), így olvass utánuk mindenféleképpen. Szénáról egy szót sem ejtettél, pedig egyedül az a lényeg. Végtelen széna, minden mennyiségben. Ha azt eszi, senkit nem érdekel fogy-e a táp, mert a táp kiegészítő, a széna viszont alapélelem.


Nagyon remélem, hogy még nem okozott nála egészségügyi problémákat a helytelen etetés, de ha mégis (ha nem eszik, az már egészségügyi probléma, ezért kell őket heti egyszer lemérni) abban is tudunk segíteni, hogy hogy kell helyrehozni, milyen orvoshoz kell vinni.

2021. nov. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Közben látom, hogy írtál a szénáról. Ha az nem ízlik neki, azt érdemes keverni, kipróbálni több félét. (Csak a széna ilyen, minden más táplálékot nem szabad keverni, össze-vissza adni).
2021. nov. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
A szénát érdemes jól megnézni az állatkereskedésben, hogy minél több legyen benne a hosszú, vékony, zöldes szál. Ha vastag, poros, túl száraz, lehet, hogy nem fog ízleni neki. Ha tudod, vedd meg Versele Laga Cavia Complete tápot, esetleg úgy tudod rászoktatni, hogy kis uborkával eleinte bekened vagy pár csepp uborkalét rácsöppentesz, amíg megszokja. Ha ezt a tápot nem tudod megvenni vagy nem eszi vagy nem kapható, akkor alapszabály, hogy semmilyen mag vagy színes dolog ne legyen a tápban, és a rosttartalma magas legyen. Zöld legyen és egységes. Ha végképp nem eszi, a Müllerben lehet magas lucernatartalmú párnácskát kapni, ezek ilyen egyszínű zöldek, illetve petrezselymes, gabonamentes rágórudat, azt is nagyon szokták szeretni. Ezekben nincs gabona sem mag, összepréselt lucerna, petrezselyem. Pet bistro a márkája és zöld. Zöldséget én csak uborkát, répát, almát vagy sütőtökös adok, egy nap csak egyfelét, és keveset, pl egy karika uborka vagy két karika répa.
2021. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azóta megvettem neki azt a Versele tápot amit javasoltatok, de továbbra sem eszi (pedig abból mostmár 4 kiló is van itthon).

Lehet csak azért nem tetszik neki, mert még szokatlan? Eddig 3x adtam neki belőle, először keverve a régivel, hogy átszoktassam, de az új tápot mindig otthagyta. Megrágcsálta a darabokat, de nem igazán ette meg. Valami ötlet?

2021. nov. 11. 11:08
 10/11 anonim ***** válasza:

De jó, hogy megvetted azt :)


Ha nem eszi, nem eszi, majd megszereti. A széna tényleg a lényeg. Csak szénán, C-vitaminon és vízen is tökéletes élete lehetne, a táp csak egy kis extra. A rossz tápokban sok a gyümölcs, mag, gabona ilyenek, lehet, hogy rákapott ezeknek az ízére. Majd megszereti ezt is idővel. (Napi 1-2 evőkanál/malac az adagja amúgy - nem tudom te mennyit szoktál adni.)

2021. nov. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!