Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudjak-e a nyulak valamilyen...

Aniko49 kérdése:

Tudjak-e a nyulak valamilyen szinten viszonozni a szeretetett es gondoskodast avagy szamit az hogy mennyit foglalkozol veluk vagy csak eleg etetni es tisztantartani?

Figyelt kérdés
Vn ket nyuszink a fiam imadja oket de isovel en is megkedveltem oket ahogy meglatnak rohannak a kis edenyukhoz es nincs szivem ne adni olyankor nekik enni.Ha tobbet foglakoznek veluk teszem azt tobbet simogatnam azt szeretnek vagy nem?

2021. dec. 1. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy tudják viszonozni. Ugyanúgy, mint a cica vagy a kutya. Csak a nyúl sokáig kizárólag haszonállatként volt tartva, az embereknek nem volt annyi lehetőségük kiismerni a szociális viselkedését. Ezért róluk nem annyira elterjedt, hogy törődéssel, játékkal el lehet nyerni a bizalmukat és a szeretetüket. Nekem is volt nyuszim, úgy viselkedett, mint egy kis kutya. Egy felnőtt állatot viszont nehezebb hozzászoktatni az emberi gondoskodáshoz, mint egy kölyköt. Fokozatosan közeledj hozzájuk, amikor azt látod rajtuk, hogy már elegük a simogatásból, akkor hagyd őket. Ne erőltess nekik semmit.
2021. dec. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.Szeretik ha foglalkozva van velük.Nekem is van 3 és ugyanazt csinálják mint a tieid,szaladnak hozzám ahogy meglátnak és nem csak a kaja miatt

Engedik simogatni magukat de csak ha akarják :)

Nagyon sok szeretet van bennük

2021. dec. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a nyúl is képes szeretetre.
2021. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Én nagyon szeretem a nyúlgerincet, de mivel ők növényevők nem hiszem hogy viszonozzák ezt a szeretetet.
2021. dec. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
#4 Nagyon eredeti poén, biztos sokat gondolkodtál rajta, de itt most nem evésről volt szó.
2021. dec. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha futyulok,jon utanam,mint egy kutya. es lobognak a fulei
2021. dec. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

De cuki lehet🥰🥰

Én utánam is jönnek az enyémek

Imádom oket

2021. dec. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Persze, hogy viszonozzák, illetve te is ki tudod fejezni feléjük a szeretetet nem feltétlen kajával. Figyelni kell a jelzéseiket. Pl ha körbeugrálja a lábad, ne hagyd figyelmenkívül. A fekvési pozíciókból is ki lehet figyelni, ha a közeledben teljesen elfekszik, akkor nagyon bízik benned. Illetve a homlokuk, fülük mögötti rész criógatása, simogatása olyan nekik, mint embereknél a homlokpuszi, ez sokkal mélyebb jelentőségű, mint pl a hátuk simogatása. Azért ha a kajástál előtt állnak, ne mindig adj nekik újabb adag falatot, mert hozzászoknak, elhíznak és ez nem feltétlen jó nekik.
2021. dec. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
70%
Igen
2021. dec. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szepen koszonom a valaszokat nagyon tetszettek !
2021. dec. 1. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!