Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A majom tartása legális...

A majom tartása legális magyarországon? Illetve mennyibe kerül egy majom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem évek óta nagyon tetszenek a majmok és gondolkozok a tartásán.Eléggé sok videót néztem a tartásukrol stb.Persze egy majom nagyon nagy felelőlés szóval gondolkozom még rajta.De egyeltalán magyarországon legális a tartása? Mert ha nem akkor nyílván nem lesz viszont ha igen akkor átgondolom. Illetve ha az akkor kb mennyibe kerül? Persze gondolom mindenhol más de csak körülbelul kérdezem.Mondjuk nagyon nehéz lehet beszerezni szerintem mert nem egy átlagos állat itthon

#állat #majom #Majomtartása
2021. dec. 16. 17:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
#10 Azt a fajta majmot jachton kell szállítani, budai villában kell elszállásolni mert ahhoz szokott. Magyarország lakóinak sincs már rájuk pénze, a kérdező biztos nem tudná egyedül finanszírozni :-(
2021. dec. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat. Külföldi videókat néztem maga az engedélyről nem tudtam infókat. #4 ez az első kérdésem majmokkal kapcsolatosan.#6 ez még mindig az első kérdésem:D #7 gyerek ráér pár év múlva..#8 azért vagyok ráfeszülve mert rákérdeztem hogy lehetséges e a tartása?
2021. dec. 16. 18:27
 13/20 A kérdező kommentje:
3# régebben hallottam hogy elvileg lehet magyarországon legálisan tartani. De akkor mostmar tudom hogy nem lehet:D
2021. dec. 16. 18:28
 14/20 anonim ***** válasza:
91%
Valaki napok óta majmos kérdésekre veri, ha nem te vagy, akkor bocsánat.
2021. dec. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Jaa így már értem🤔 Hát nem én vagyok😆
2021. dec. 16. 18:34
 16/20 anonim ***** válasza:
78%
Jövőre választhatsz majmot újabb 4 évre!
2021. dec. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Jók a válaszok 😂

Mióta olvastam Travis, a csimpánz esetét, más szemmel nézek a majmokra. Már korábban is furcsának tartottam az ennyire egzotikus állatok tartását, de az végképp meggyőzött róla, hogy nem jó ötlet...

2021. dec. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon, magánemberként, legálisan nem tudod beszerezni, ugyanis a 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet tiltja főemlős kedvtelésből tartásra történő forgalmazását.

A 3/2001. (II. 23.) KöM–FVM–NKÖM–BM együttes rendelet állatkert és cirkusz számára lehetővé teszi a beszerzését, de sok feltétele van ennek is, és a tartásának is. Eleve igen sokrétű személyi és tárgyi feltételrendszere van állatkert, illetve cirkusz létesítésének, fenntartásának; ez a rendelet csak egy részét tartalmazza.

2021. dec. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére tilos.
2021. dec. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Azóta is azon gondolkodom, hogy a Kibédinek anno hogy a francba lehetett egy csimpánza a lakásában.
2021. dec. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!