Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányméreghez hozzá szabad...

Patkányméreghez hozzá szabad érni szabad kézzel?

Figyelt kérdés
Granulátumról van szó, én felelőtlenségnek tartom, de valakit láttam, hogy így tett. Baja gondolom, nem lesz tőle, de így mégse nyúljon semmihez. Leviszi a szappanos melegvíz?

2022. jan. 6. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ milyen szerintem. Nekünk volt ipari patkányméreg, csak kesztyűben és csipesszel lehetett megfogni.
2022. jan. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy igen, attól függ milyen. Bár baja nem lesz tőle, ugyanis bőrön keresztül nem csinál semmit. Max kis kipatoggás ami azért is van mert érzékeny a bőr. Ezek vegyszerekbol stb ből van. Így nem lesz baja, de azért egy kesztyű nem árt:)
2022. jan. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baja nem lesz, ha csak utána nem kezdi el nyalogatni az ujjait, vakargatni a nemiszervét vagy túrni az orrát
2022. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért olyan anyagtól, amiből a patkánynak (2-300 grammos állat) is MEG KELL ENNIE egy nagyobb adagot ahhoz, hogy hasson, sok bajod nem lesz, ha egyszer hozzáérsz. Hozzányúlt az illető, mosson kezet utána és kész.


Ha viszont valaki szakemberként csinálja ezt, tehát napi szinten akár sokszor hozzányúl ilyen méreghez, abból előbb-utóbb már lehet probléma, mivel ezek a szerek (pl. warfarin) kis mértékben bőrön át is felszívódnak.

2022. jan. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
akik naponta 1x mosnak kezet még azoknak sem lesz baja , egy ember lényegesen nehezebb mint egy patkány
2022. jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hozzá e szabad érni? A papír szerint nem, de ez csak azért van hogy mossák kezeiket ha 1 milliárd esetből egyszer valakin kijön valami allergiás reakció. Nem lesz senkinek semmi baja tőle.
2022. jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!