Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudnám megszelidíteni?...

Hogyan tudnám megszelidíteni? (kopasz tengerimalac)

Figyelt kérdés

4 napja vettem egy 1hónapos kislány kopasz tengerimalacot (Lolát),de annyira félénk hogy semmit nem tudok vele jóformán csinálni... Az orrát szereti ha simogatom,de a kézbefogástól egyszerűen írtózik! Kiakar ugrani,mocorog,bújik,nincs nyugton:( Addig eljutottam már hogy ha nyújtok neki ennivalót akkor eszik belőle.. Igazából a hangját még sosem eresztette ki,csak halkan motyog.

Én fogom meg bénán vagy nagyon félénk még és azért nem engedi hogy felvegyem?? van a malackáknak olyan pontja amit nagyon szeret ha simogatják?

Házat még nem tettem be neki,mert azt mondták a kisállat kereskedésben hogy amég nem szokja meg a helyét és az új gazdáját addig ne tegyek be neki, mert nem fog megszelídülni, folyton csak ott lesz benne és nem jön ki csak enni:( viszont nem tudom jól teszem-e ha a tanácsoltakat megfogadom,mert sajnálom szegényt hogy nincs menedéke ha megijed (ami sokszor előfordul mert félénk még nagyon) kérlek segítsetek mivel tudnám megszerettetni magam és megszelidíteni őt!Kajában nincs hiány,minden finomsággal ellátom: paradicsom,paprika,uborka,alma,répa,saláta,szárított széna,vitaminokkal dúsított drága minőségi táp és jutalomfalatka (valami fűféle kemény rúdformába tömörítve)

Sokszor kiteszem a szobáma futkosni,mert állítólag kell neki a mozgás,de amikor már elég volt a mókából,nehezen tudom megfogni és visszatenni,félek hogy ha kergetem megutál,de máshogy nem tudom megfogni,mert ő nem jön oda hozzám:S van olyan hang amit ha csinálok elkezd röhögni,vagy sipítozni?:D mert a zatykó csörgés nem igazán hozza lázba,egyedül a köhögésre röhög. Már nagyon várom hogy kieressze a hangját,bár mások azt mondják addig örüljek amég éjszaka tudok aludni:) minden hozzászólásnak örülök és köszönöm!:)


2010. szept. 9. 00:59
 1/3 anonim ***** válasza:

lehet, hogy még nem szokott meg téged.

4 nap az elég korai

2010. szept. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem konkrétan kopasz tengerimalacom, de több rágcsálóm volt már és van is. 4 nap tényleg kevés idő, de attól is nagyban függ, hogy amíg hozzád került, addig mennyit foglalkoztak vele. Ezért jobb tenyésztőtől venni kisállatot, mert általában ők az elválasztást követően is "fogdossák" az állatot, így hozzászokik. De ha már ilyen, akkor szerintem sokat kell neki beszélgetni, én szoktam szövegelni a kis állataimnak. Volt egy olyan, aki először csak evés közben tűrte el ha megsimogattam, mert akkor annyira le volt foglalva, aztán később már meg lehetett fogni, simogatni bármikor. De sajnos előfordulhat, hogy semmit nem tudsz vele kezdeni, mert ilyen a természete. Egy ismerősömnek két aranyhörcsöge van, azok is olyanok, hogy ha hozzányúlsz, szinte látod az arcán az utálatot, mintha irtózna tőled. Mióta megvette, ilyenek, pedig sokat próbálta szelidítgetni őket. Az odúval kapcsolatban pedig én nem tapasztaltam ilyet, hogy az megnehezítené a dolgot, szerintem pont attól fogja biztonságban érezni magát, hogy visszahúzódhat. Mellesleg ezek az aranyhörcsögök, akikről az előbb írtam, szintén odú nélkül "nőttek fel", és ma sincs nekik, mégis ilyen vadak. Talán éppen ezért.
2010. szept. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenképp tégy be neki kisházat, a tengerimalacok zsákmányállatok, az életben nem fog megszelídülni, ha nincs hová elbújnia... Kell neki is a menedék.

Igazából nagyon jó lenne neki egy vele azonos nemű társ, a hat hónap korkülönbség szerencsés lenne. Persze a kis társnak nem kell szintén skinnynek lennie. Lenne kivel kommunikálnia, játszania, és könnyebben feloldódna. A tengerimalacok társas lények, igénylik fajtatársaik közelségét.

A 4 nap nagyon kevés idő, már az is nagy eredmény, hogy elfogadja a kaját kézből, csak így tovább :) Fontos, hogy sokat beszélj hozzá, hogy megszokja a hangod, ha benn vagy a szobában, mindig mondj neki ezt-azt. Ha közelítesz a ketrece felé, akkor is. Ha benyúlsz hozzá, oldalról vagy szemből közelítsd a kezed lassan, ne felülről, így nem ijed meg annyira. Ha kiveszed, érdemes neki a kedvenc zöldségeit adni (én mindig vacsiidőben kivettem, és kézből etettem a zöldséggel), így összekapcsolja a két dolgot, és tudja, hogy nem kell félni, nem csak egy céltalan dögönyözés következik :)

A röhögő hanggal kapcsolatban... csak sejtem, mire gondolsz. Ez nem röhögés, hanem a furcsa, sértő, idegen hangokra adják ki a malacok. Az enyém pl. arra is, ha a szomszédban pl. valaki röviden felberregtet egy köszörűt, fűnyírót stb. A sípolásra meg meglátod, nem kell sokáig várni :) Jó, hogy kiteszed őt szaladgálni, érdemes elkerített helyen (ne férjen hozzá szobanövényhez, vezetékhez, stb.), és ha teheted, tégy ki neki bújókat pl. keményborítós füzetet sátorformába állítva, vagy kivágott dobozt...

A szelídítésről és sok más témáról is nagyon sok hasznos infót találsz itt: [link]

és a hozzá tartozó fórumon: [link]

2010. szept. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!