Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi szénát kell ennie egy...

Mennyi szénát kell ennie egy kisnyúlnak?

Figyelt kérdés
8 hetes múlt a törpenyulam és nagyon sokat eszik, tápot annyit adok neki, amennyit az állatorvos előírt, s azt mondta nem maradhat széna nélkül, de kb hatszor kell naponta teletegyem neki a tálat szénával, mert húsz perc alatt megeszi az egészet. Egy másik nyuszi is van a lakásban, testvérek, s neki 2x kell újratenni csak egy nap, nem eszi meg rögtön az egészet. Mennyi probléma lehet abból, hogy ilyen sokat eszik a nyuszim? Az orvos szerint kicsit husis így is, a másik jó húsban van. De nem vonhatom meg tőle a szénát, mit lehet ilyenkor tenni? Vagy nincs gond mert tudja mennyire van szükszége?

2022. febr. 25. 19:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Kover nyulad van
2022. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem kicsit kevesebb szénát adj neki.Attól is függ mekkora az a tál?

Ha duci az nem jó mert a szívével lehet probléma és mire ez kiderül sajnos már késő szokott lenni.A nyúl nagyon érzékeny állat alapból.

Inkább több friss zöldet kapjon pl saláta,uborka ilyenek mert az uborka szinte csak víz de elég laktató a nyuszinak de közben nem lesz zsíros tőle

2022. febr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Uborkát és salátát még nem kaphat, mert nagyon kicsi, ilyenkor csak táp és széna lehet. De akkor igyekszem kicsit kevesebbet adni neki, hátha megszokja, hogy lassabban egyen és ne nyelje le egészbe az egész adagot
2022. febr. 25. 20:34
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Én adtam az én kis nyuszikàimnak mikor még kissebbek voltak ubit is salit is és semmi bajuk nem lett de persze jobb az óvatossàg.
2022. febr. 26. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Honnan van a nyuszkó? Mert az én nyolcheteseim is esznek mint a disznók, de azok óriások lesznek... :D
2022. febr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A szénát semmiképpen se vond meg tőle,esetleg a tápot mégjobban visszafogni(milyen tápot eszik egyébként?). Esetleg lehet az,hogy nem jó minőségű és nem elég tápláló neki?
2022. febr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, cunipicet kap, az orvos szerint kiváló pici nyulaknak
2022. febr. 26. 11:42
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A szénát ne vedd el tőle, legalább koptatja a fogát vele. Nem ismerem ezt a tápot, lehet, hogy lucerna alapú?
2022. febr. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A táppal nincs gond, orvos ajánlotta, nem abból eszik sokat, hanem a szénából, de megoldódott. A széna minősége rossz volt, nem volt neki elég tápláló emiatt evett annyit, vettem egy újat, azóta kevesebbet eszik, de eszik rendesen
2022. febr. 27. 07:17
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Széna mindig legyen elötte!!!:)
2022. febr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!