Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vettem egy aranyhörcsögöt...

Vettem egy aranyhörcsögöt viszont egyáltalán nem iszik vizet pedig mindenhogy próbáltam már itatni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2022. márc. 20. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
A vizet főleg zöldségfélék elfogyasztásából szerzik be.
2022. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Igen, adj neki kígyóuborkát, azt imádják és rengeteg vizet tartalmaz.

Itatója van vagy miben adsz neki vizet?

2022. márc. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Kezdetnek olvass utána a tartásának, és akkor nem lepődsz meg ha normális , fajtára jellemző viselkedést produkál.
2022. márc. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szoktam adni neki uborkát meg más zöldséget, gyümölcsöt csak kíváncsi voltam hogy normális-e mert eddig csak dzsungáriai törpehörcsögeim voltak, de köszi a gyors választ
2022. márc. 20. 20:45
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Ne tálkában tegyél vizet, hanem egy önitatóban a ketrecére erősítve. Ha szüksége van rá, majd használja.
2022. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Úgy is próbáltam már de egyáltalán nem kell neki a közelébe sem megy.
2022. márc. 20. 21:16
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, szomjan halni biztos nem fog. Régen elterjedt az a tévhit hogy a hörcsögnek egyáltalán nem kell friss vizet biztosítani, mert a zöldségek fedezik a szükségletét. Nem véletlenül terjedt el, ugyanis valóban sok hörcsögnek elég ami a zöldségben van. Viszont azért mindenképp legyen neki víz önitatóban, bármikor szüksége lehet rá. Főként nyáron, mikor melegebb van, megnövekszik a vízszükséglet. (Egyébként minden hörcsögös weboldal és a szakirodalom is ezt veszi alapnak, hogy kell legyen vizük.) Ha érzi hogy kell, akkor inni fog. A lényeg hogy lehetősége legyen rá, még ha ritkán is él vele. De nem kell aggódni, ha nem látod inni.
2022. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak néhány cseppet iszik. Az nem látványos mennyisegt. Legyen előtte mindig friss ivóvíz tálban vagy golyós itatóban. Akkor inni fog. A horcsogmentes.hu oldalon sok hasznos információt megtalálsz a helyes tartásról táplálásról stb.
2022. márc. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%
Ök nagyon keveset isznak.Elég a zöldség,gyümölcs.
2022. márc. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem elég a zöldség vagy a gyümölcs! Neked se lenne elég. Attól hogy keveset iszik attól még neki az a néhány csepp létfontosságú. Mint minden más emlős állatnak. Kell neki víz! Legyen bent neki. Inni fog belőle minden nap egy keveset. Maximum nem fogod látni.


A Hörcsögmentés ideiglenes gazdijaként már vagy 150-200 hörcsög került a gondozásomba az évek alatt. Rengeteget láttam inni. Amelyik pocsékabb helyről jött az az érkezése után szabályosan rácuppant az itatóra... Ne kínozzuk már azzal a kedvencünket hogy nem adunk neki ivóvizet. Nem is értem ezt a buta felfogást a mai napig sem...

2022. márc. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!