Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kollégiumban élek az egyetem...

Kollégiumban élek az egyetem miatt és úgy érzem jó lenne mellém egy kis hörcsög amit tudnék etetni meg gondozni nehezebb napokon pedig felvidítana. Mennyire lenne egy kollégiumi szobában kivitelezhető. Éjszakánként pedig menyire zörögne hangoskodna?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 1. 13:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Előbb kérdezd meg, egyáltalán megengedik-e.
2022. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezen már túl vagyok. Inkább az érdekelne milyen egy ilyen kis állattal együtt élni mivel hárman élünk együtt és mindenképp szeretnék tisztában lenni hogy senkinek ne okozzon meglepetést.Vagy kellemetlenséget hisz nem csak velem lenne.
2022. ápr. 1. 13:15
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Mivel gondolom a koli elég kicsi, ezért szag az biztos lesz. Kikotorja a forgácsot is, szóval takarítani is kell utána, plusz éjszaka is zajol a hörcsög, sőt - kapar, cincog, játszik, eszik. Nem tartom valami jó ötletnek, de hátha lesz, aki tud tapasztalatból is írni.
2022. ápr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Hát nem tudom mekkora a szobátok, viszont a miénk kicsi ezért én nem tartanám jó ötletnek.

Eléggé büdik tudnak lenni, főleg vizsgaidőszakban amikor nincs időd annyit takarítani. Szerintem a zörgése a koliban elenyésző, legalábbis engem nem zavarna.

Viszont simán lehet, hogy az egyik szobatársad allergiás a hörcsögre/ vagy a porra mit felkavar. És az úgy nem poén, hogy van egy tök aranyos kis hörcsögötök, akit el kell ajándékozni mert a szobatársad taknya-nyála egybefolyik. És lehet nem is tudja, hogy allergiás rá, mert még soha nem volt neki ilyen állata, viszont egy kb 15 nm-s

szobában kijönne neki valamire (állatra, forgácsra. Stb)


Inkább tartsatok szerintem halakat, vannak viszonylag kicsi aranyosak, amik nem allergizálnak és nincs akkora probléma velük. Persze, játszani nem lehet velük, de egy hörcsög is inkább egy “szobadísz”.

Ja meg a másik, az állatorvos…

Meg, hogy ezek a kisállatok, olyan idióta dolgok miatt meghalnak, mint pl, hogy fingott egyet, vagy becsapódott az ajtó túl hangosan és annyira megijedt, hogy belehalt xd. (Egyik barátnőmé így halt meg, vagy csak furcsa egybeesés volt, ki tudja már).

2022. ápr. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Bennem az merült fel, hogy mit csinálsz vele, amikor hazamész? Ha minden hétvégén hazajársz, akkor én semmiképp sem ajánlom, mert nem tesz jót neki a folyamatos utaztatás.
2022. ápr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Inkább válassz szerintem valami hüllőt, gyíkot vagy teknőst. Nem is a zaj miatt, de ezek a kis hörcsögök folyamatosan rágnak, toporognak, kikavarják a forgácsot. Nem valami higiénikus ekkora szobában és a szobatársaid sem fogják értékelni, ha dzsuvában kell élniük. Az afrikai óriáscsiga is jó választás lehet, nagyon aranyosak és szeretik a gazdájukat. A hörcsöggel sem fogsz tudni többet játszani, inkább csak díszek.
2022. ápr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%
Kollégiumban nem tartunk állatot, főleg nem büdös hörcsögöt, nekünk volt, szúrós szaguk van.
2022. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
A hörcsög éjszakai állat... Szóval éjszaka hangoskodik. Koliban megy egyébként se tarts állatot.
2022. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

6os: Teknőst inkább ne, mert óriási a térigénye, nagy terrárium kell neki (egyébként halál cuki és imádnivaló, de nem hinném hogy anyagilag és helyileg kivitelezhető egy kolisnak - plusz utaztatni nem lehet, mert gondolom hazajár hétvégére a kérdező).

A gyíkokról és többi hüllőről nem tudok nyilatkozni.

Halaim voltak, szerettem őket, de nem annyira lehet velük mit kezdeni, plusz max 1 napra lehet egyedül hagyni őket, nem egy hétvégére. Az akvárium takarítása pedig megint nem olyan könnyű kolis körülmények között.

Óriáscsigáról megint nem tudok nyilatkozni, de eddig az tűnik a legjobb ötletnek.

2022. ápr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Nézd, ha paraszt vagy, akkor ne gondolj másokra. A höri szenvedésére se gondolj. Te csak magadat vedd tekintetbe. Ha elpusztul, elpusztul. Majd egy hát múlva kidobod a szemétbe. Gondolom, bőven van pénzed másikat venni. Szal előre csak bátran.
2022. ápr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!