Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszim az éjjel...

A törpenyuszim az éjjel lefialt. Honnan tudom hogy eteti-e a kicsiket?

Figyelt kérdés
4 kisnyuszi lett, 1 halva született. Tudom nem szabad piszkálni, 3 picike ott van még, most benn van velük az anyanyuszi is de nem látom hogy etetné őket. Picit ráncos a kis bőrük nem tudom ez nagyon rossz jel? Éjjel 2 óra körül születtek.

2022. ápr. 11. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A házi nyúl napi egyszer max kétszer eteti a piciket. Azért ráncosak, mert majd később nőnek bele a bőrükbe.

Jól tetted, hogy az elpusztultat kivetted.

2022. ápr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem sivalkodnak, akkor nem éhesek. Az anyanyúl pedig - ha jól tudom, és remélem jól - nem szoptatja őket reggeltől estig, hanem naponta csak egyszer.
2022. ápr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm hogy írtatok megnyugodtam. Igen kivettem az elpusztultat, és nem nem sivalkodnak, picit mocorognak de semmi hangjuk. 🙏
2022. ápr. 11. 14:11
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Majd mindjárt kapod a "Mocsokláda szaporító!" kommenteket.


3...2...1...

2022. ápr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Meg a "Miért nincs ivartalanítva a nyuszid, te felelőtlen b.rom?"...
2022. ápr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem szabad oket megfogni, az nem igaz😅 apum nyultenyeszto, es ha megellik egy nyul, akkor mindig megszamolja a kicsiket, meg is fogja oket, es ez miatt eddig meg soha nem bantotta oket az anyjuk. Jol tetted, hogy kivetted az elpusztzltat, az, hogy ráncosak az termeszetes. Nem eteti őket egesz nap, csak max 3-4 alkalommal. Ha beugrik a feszekbe, es sirnak a kicsik, akkor sincs semmi baj, hisz csak ugy tudja oket etetni az anyjuk. Ha mozog a feszek, akkor minden oke veluk. Szerintem meg arra figyelj, hogy mindig legyen rajtuk szor, mert ugy is meg tudnak fazni, ha a hazban vannak, es akkor sajnos elpusztulnak.. Sok sikert veluk<33
2022. ápr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

6-os az sem igaz, hogy akárhogy lehet őket fogdosni. Fészekbe mindig úgy nyúlunk, hogy tisztára mosott kezünket az anya szőrével bedörzsöljük.


Tapasztalt gazda-anya párosoknál persze lehet bátrabban is, de inkább az óvatosság, mint a gödör ásás...

2022. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kössön szépen 🙏
2022. ápr. 11. 16:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!