Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem eszik a tengerimalac?

Miért nem eszik a tengerimalac?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap vettünk a hím tengerimalacom(8 hó) mellé egy másik hímet(2.5 hó). A fiatal malac nem akar enni, sem inni. Ha az idősebb malac közelébe kerül, akkor az idősebb malac morog. Külön tettem a fiatalt egy másik ketrecbe, egy másik szobába, de még így sem hajlandó enni, mit csináljak?

2022. máj. 24. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a stressz többet ne engedd össze és várj ha lenyugszik biztos eszik majd,de ha nem vidd állatorvoshoz.
2022. máj. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne megmutatni egzotikus állatokhoz értő orvosnak. Ha boltból van akkor simán lehet bármi betegsége sajnos. Gyakran előfordul. :(
2022. máj. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1. Sose tegyem őket már össze, vagy csak amíg nem nyukszik le?
2022. máj. 24. 11:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésedre a válasz: [link]
2022. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

A tengerimalac a legválogatósabb rágcsáló!

Kezdetben, amikor még minden új neki, olyan táppal kell etetni, amilyet az üzletben adtak neki, és csak fokozatosan lehet átszoktatni egy másik fajtára.

Először csak egy keveset belekeverni az újból, az idő múlásával egyre többet.

2022. máj. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt viszont mindenképpen tegyük hozzá utolsó hogy a tengerimalac fűevő nem pedig magevő. Tehát olyan tápot tilos adni neki ami magokból áll mert tönkreteszi az emésztőrendszerét. Fő eledele a széna.
2022. máj. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az összeszoktatásnál fontos a fokozatosság. Nem úgy van, hogy csak úgy beteszem a másik mellé, aztán már barátok.

Ilyen szempontból a tengerimalac hasonló, mint az ember. Ha hozzád beállítana egy vadidegen, hogy mostantól ott lakik, és nem menne el, te nem küldenéd el melegebb éghajlatra? A tengerimalac pont ugyanazt érzi, amikor hirtelen beraknak mellé egy másikat, akit nem ismer. Az ő ketrece az ő otthona, területe, ha beállít egy vadidegen, akkor ő megpróbálja elüldözni. Persze van néhány kivétel, de alapvetően egy állat sem szereti, ha vadidegen lép a területére.

Az az igazság, hogy még a kereskedésben együtt tartott malacok sem mindig jönnek ki egymással, hasonló okokból. A kereskedők gyakran egy helyre raknak minden malacot, és nem mindegyiknek tetszik, hogy vadidegennel van összezárva. Így hiába viszi párban haza a leendő gazda őket, nem fognak azonnal békésen együtt élni.


A fokozatos összeszoktatás lépései a következők:

-Egy teljesen semleges helyen találkozzanak, ahol lehetőleg még egyikük sem járt.

-Ha ott már békésen kijönnek, akkor teljesen szagtalanítani kell a leendő közös ketrecüket, hogy egyikük se érezze a saját szagát, és gondolja a saját területének (ezt ecetes átmosással szokták megoldani).

-Csak ezután kerülhetnek egy ketrecbe.


Egy kis összefoglaló az összeszoktatás menetéről:

[link]

2022. máj. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7. Az összeszoktatás semleges területen történt, 2 óráig figyeltem őket, egymás mellett voltak, de semmi jelét nem mutatták, hogy nem jönnének ki jól. Az egész ketrecet ecettel átmostam, illetve a ketrencben lévő textileket magas hőfokon átmostam, amikor betettem őket a ketrecbe, akkor sem mutatták semmi jelét, hogy nem jönnek ki jól. Viszont éjszaka nagy kergetőzés volt, de ennek a maradványait már reggel láttam(kiszórt alom, berendezések szanaszét) és azóta a ketrec két külön pontjában voltak, még ki nem vettem az új malacot.
2022. máj. 24. 14:24
 9/9 A kérdező kommentje:
Már evett magától egy kis szénát:)
2022. máj. 24. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!