Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyhöri gazdik! Az alábbiak...

Aranyhöri gazdik! Az alábbiak közül melyik lenne jó méretű egy aranyhörcsögnek? Vagy ez mind inkább törpéknek készül? Illetve mekkora átmérőjű futókerék kell aranynak?

2022. máj. 25. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

En ebbol semmit nem vennek meg.


Horcsoginfo.hu minden betuje kotelezo olvasmany, fusd at az egeszet tobbszor is.

2022. máj. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Maya Bunnyheart ***** válasza:

Lakhely: 4000 cm²

(pl. 80×50 cm) és 50 cm magasság


Búvóhely: min 2 db,

"Törekedjünk a természetes anyagok használatára! Különösen kedveltek a fakuckók és faalagutak, kókuszházak, vesszőhidak, szénarakások, használhatunk kerámiaházakat, de akár egy eldöntött virágcserepet vagy wc papír gurigákat is. Ez utóbbi esetében figyeljünk rá, hogy ne vízben oldódó guriga legyen, illetve ne legyen festett. Minden búvóhelynél ügyeljünk a nyílások méretére! A szorulás és sérülések elkerülése végett aranyhörcsögöknek minimum 7 cm, törpehörcsögöknek minimum 5 cm átmérőjű bejárat szükséges."


Futókerék és futókorong: aranyhörcsögöknek legalább 27-33cm átmérőjű cm [link]

2022. máj. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

Basszus, a csövek 6 centisek, épphogy nem jó 😠

2022. máj. 25. 21:18
 4/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen belógatott mozgó cuccok hörcsögnek egyáltalán nem valóak. A labirintus házikó és az ásódoboz jó lehet. Legalább 28 cm átmérőjű kerék kell szíriai aranyhörcsögnek. Fontos hogy semmiképp se rácsos legyen. Csak a zárt futófelületű a biztonságos. De az én hörcsögöm közel 200 grammos volt szóval ő 34 cm átmérőjű egyedileg gyártott Hörcsögműhelyes kereket használt.
2022. máj. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A petnetről a trixie natural living termékek közül ezek jók szíriai aranyhörcsögnek. Nekem ezek közül szinte mind megvolt anno mert egy 150*50 cm-es helyen lakott a hörcsögöm. Imádtam berendezni neki.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2022. máj. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 köszi, de ezek csak házak, én mindenféle mászókát, labirintust szeretnék neki építeni.

Az lett volna a terv, hogy veszek két ilyet:

[link]


Az ablakokon át egybenyitom a kettőt. Az egyiket berendezem mindenféle höricuccokkal az alap dolgokon túl persze, a másikat telirakom forgáccsal és szénával, hogy építkezhessen. Ezt max akkor cserélném ki neki, ha nagyon elhasználódik vagy ilyesmi. Plusz köréjük egy komplett alagútrendszert szerettem volna.


De most úgy vagyok vele, hogy akkor lesz dzsungi. Régen is az volt, még tudatlanabb koromban és bár ahonnan hoztuk, egy felüdülés volt neki elszabadulni, mégis rosszak voltak a körülmények, amiket persze utólagosan tudtam meg. A lényeg, gondoltam kipróbálom az aranyost(:D), de valójában a dzsugihoz kötődöm, csak nem akartam egy másikat szeretni, tudván, az elsőnek nem adhattam meg azt, amit kellett volna.

2022. máj. 26. 15:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne epits, nem kell! A horcsogok nem tul jok maszasban, nem erzekelik annyira jol a magassagot, konnyen beakad a labuk ide-oda, konnyen leesnek. Egyebkent is inkabb bujkalni szeretnek es barmit is raksz be a helyere, az termeszetes anyagbol legyen. Azok a muanyag alagutrendszerek meg foleg borzasztoak es feleslegesek, ha arra gondolsz :(


A ketrec alapvetoen nem annyira optimalis szerintem szamukra, ugyan nem tilos benne horcsogot tartani, de szamos hatranya van. Jol at kell gondolni a höri helyet.


Horcsoginfo.hu-t megnezted mar? Konyorogve kerlek, olvasd el, alaposan.

2022. máj. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 4. és az 5. válaszoló vagyok. A hörcsögnek nincs szüksége instabil belógatott cuccokra. Sok búvóhely kell neki. Ketrec helyett pedig inkább zárt oldalú helyet válassz. Abba magasan lehet almozni hogy tudjon benne ásni. A legolcsóbb megoldás ha használtan veszel terráriumot vagy akváriumot vagy ha saját magad építesz bútorlapokból lakhelyet.
2022. máj. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!