Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért lett hirtelen agresszív...

Miért lett hirtelen agresszív a törpenyulam?

Figyelt kérdés
Kb.5 hónapos, nőstény, egyedül tartom, foglalkozok vele, etetem rendesen, nem látok rá okot, hogy így viselkedjen, de úgy egy hete elkezdett a szokottnál többet morogni (eddig csak reggel, etetés előtt szokott egy kicsit), nem engedi, hogy hozzáérjek, menekül előlem, dobog, és ha benyúlok a ketrecébe, akkor rendesen nekemugrik, és morog, ma meg is harapott (szerencsére csak gyengén). Van, amikor most is kezes, ha az ölemben van, akkor nem támad, hagyja, hogy simogassam, nyalogat is, de összességében lényegesen agresszívabb lett. Valaki azt mondta, hogy szerinte a melegtől ilyen, de kétlem.

2022. jún. 28. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ivaros, akkor az a gond. Ettől csak rosszabb lesz, ha álvemhes lesz, mielőbb érdemes ivartalanításra vinni, sokkal tovább is élnek úgy, mint ivarosan.
2022. jún. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Csak ivarérett lett.

Az enyém 3 éves. Azóta is vérnyúlként őrzi a területét és a kajáját.

Ha kiengedem, bújós, pusziosztó. Ha ketrecébe nyúlok, letépné a karomat.

2022. jún. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
El tudom képzelni, hogy a nemi hormonok miatt lehet. A helyedben megbeszélném a problémát egy megfelelő állatorvossal (akinek van tapasztalata nyulakkal).
2022. jún. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ivarosodik. Amint lehet ivartalanítsd. Ha nem ivartalanítod és később álvemhes lesz, abból további csúnya betegségek lehetnek.

2. Egyetlen egy nyúl sem szereti, ha a ketrecébe nyúlkálnak. Az az ő területe, a legkezesebb nyúl is védeni fogja.

3. Mivel össze-vissza időjáràs van, hol esik, hol 37 fok van, ez is közrejátszhat.


De leginkább a kettes pont az oka.

2022. jún. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 csak akkor nyúlok a ketrecébe, ha enni/inni adok neki vagy ki szeretném venni, hogy futkározhasson kicsit:)


Köszönöm mindenkinek a válaszokat, ivartalanítás lesz a vége!

2022. jún. 29. 13:41
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Enyém is ugyanilyen, mert ivaros, én is ivartalaníttatni fogom.


4# Csak kiegészítésképpen mondom, nem mindegyik nyúl ilyen. Nekem kiskoromban volt egy kannyulam, azzal bármit meg lehetett csinálni, pedig ivaros volt. Ritka, de létezik... Hiányzik is.

2022. jún. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Egyértelmű!!

Nem olvastad a Zooplus-t??

A nyuszikat nem szabad egyedül tartani!!

Legalább 2-nek kell együtt élnie, különben agresszív lesz. 😥🐇🐇❤️

2022. júl. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!