Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet a hörcsögöket...

Hogyan lehet a hörcsögöket kézbe szoktatni? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés

Volt egy hörcsögöm aki nem rég sajnos elveszett. Nagyon szerettem és jó volt benne az hogy szeretett kézben lenni. Köztudott, vagyis sok helyen olvastam hogy a hörcsögök nem szeretnek kézben lenni viszont az enyém tényleg szeretett sőt akatt olyan is, hogy mikor beraktam a ketrecbe a kezemet, magától belement. Mint említettem sajnos elveszett viszont szerettem volna egy hörcsögöt ezért vettem egyet. Már az anyja nélkül is meg van viszont még elég kicsi. Nagyon fél a kezemtől, ha felszeretném venni. Várjak vele míg nagyobb lesz, szoktassam a kezemhez vagy hagyjam mert a hörcsögök nem olyanok mint nekem az előző? És ha lehet hogy kell a kezemhez hozzászoktatni?

A válaszokat előre is köszönöm!



2022. júl. 4. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy tud egy hörcsög elveszni..?


Egyébként legyél fokozatos, estefelé amikor már aktív, akkor próbálkozz, ja és kajával csináld. Először hosszú zöldségek, fű, hogy ne kelljen túl közel mennie, aztán egyre rövidebbekkel, majd úgy, hogy lépjen bele a tenyeredbe és így tovább. Nekem pár hónap volt ez a hörcsögömmel. De van, hogy nem működik, és sose tudod felvenni.

2022. júl. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Kajával, nekünk a tökmagot szerette, mi azzal szotattuk
2022. júl. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1 ki volt véve és sajnos nem lett jól visszacsukva a ketrecajtaja...

már jó idő volt a bejárati ajtó is gyakran nyitva volt lehet hogy ki ment mert bent nem találtuk meg.

2022. júl. 4. 16:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy ez a hörcsög is ugyan olyan kezes lesz, mint az előző. Ez teljesen természetfüggő is náluk. Nekem kettő tengerimalacom van, mindkettőnek teljesen más a természete.
2022. júl. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A horcsogmentes.hu oldalon van erről leírás az egyik főmenüpont alatt a Szelídítés almenüpontban. Azon a weboldalon egyébként is rengeteg hasznos és hiteles információ van. Azt olvasd el.
2022. júl. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kajával csalogasd de nem biztos hogy ugyanolyan szelíd lesz mint az előző. Pl. az én hörim is nagyon kezes viszont a hugomé már nem annyira pedig ugyanannyit próbálkoztunk vele de ez így van rendjén minden höri egy igazi személyiség. És még a figyelmedbe ajánlom a horcsoginfo.hu oldalt ahol mindent megtudhatsz róluk a tartásukról és a szelidítésükről is.❤️
2022. júl. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!