Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac ivartalanítása...

Tengerimalac ivartalanítása után miért pisil véreset és duzzadt meg a nemiszerve?

Figyelt kérdés
Van 2 hím tengerimalacom, tegnap lettek ivartalanítva. A 7 hónaposnak semmi baja, de az 1 éves és 3 hónapos malacoknak begyulladt és véreset pisil. Kakilni kakil az normálisnak tűnik viszont ott is eléggé be van dagadva. Eszik iszik. Kicsit változott a természete nem igazán örül a simogatásnak eddig nagyon szerette. Holnap tudjuk csak orvoshoz vinni. Milehet a probléma? Egzós orvos csinálta nem adott fajdolom csillapítót.

2022. júl. 7. 15:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne legalább felhívni az állatorvost, ha elvinni nem is tudjátok ma.
2022. júl. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig kellett volna fájdalomcsillapítót adnia, mivel egy ilyen műtét után fájdalmai vannak az állatnak. Valami szerintem félrement a műtét során mert nem kéne véreset pisilnie (lehet a húgyhólyag sérülhetett). Én a helyedben más egzotikus orvosnak mutatnám meg.
2022. júl. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Beszéltünk az állat orvossal holnap kap két szurit és kezeltük hígított betadinnal, szétválaszottuk a malacokat
2022. júl. 7. 18:09
 4/10 A kérdező kommentje:
Most vettem észre hogy van egy dudor a hasán olyan mintha a hája csungne de ha begornyed elég keménynek érzem de mégis puga
2022. júl. 7. 22:43
 5/10 A kérdező kommentje:
*puha
2022. júl. 7. 22:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp ezt is említsd holnap az orvosnak, de én azt még mindig fenntartom, hogy másik orvoshoz vinném.
2022. júl. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mostmár a másiknak is bedagatdt ő is kapott szurit már jobban vannak. Azt mondta az orvos hogy akkor lenne baj ha gennyes lenne. A hasán lévő pukli csak háj.
2022. júl. 8. 18:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igazán hozzáértő az az orvos, ez nem normális, hogy mindkét malacnál komplikációk lépnek fel meg, hogy nem ad fájdalomcsillapítót. Fájdalomcsillapítás nélkül idővel magának is kiszedheti a varratokat a malac ezzel ismét felszakítva a sebet, mivel fáj neki, ezáltal piszkálhatja.
2022. júl. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy vannak a malackáid? Rendbe jöttek?
2022. júl. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már jól vannak szépen elmúlt valamelyik még mindig nem szedte ki a varratot
2022. aug. 23. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!