Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi egy felnőtt (kb egy...

Mennyi egy felnőtt (kb egy éves) aranyhörcsög egészséges szárított lisztkukac adagja?

Figyelt kérdés

Én napi 11-et adok neki. Súlya 130 gramm körül szokott lenni, plusz-minúsz 1-2 gramm, attól függ, hogy közvetlen előtte kaksizott-e, szóval nem hinném, hogy elhízott. (Legalábbis hörcsöginfón 80-200 közötti súlyt írnak) Egyébként normális magkeveréket kap, meg zöldségeket is, gyümölcsöket ritkán. Meg nagyon aktív, folyamatosan szalad du hattól reggel nyolcig, meg dél körül felkel szaladni 20-30 percekre.

Szerintetek normális az adagja? Illetve mi az, ami még jó fehérjeforrás lehet? Sajtot, tojásfehérjét, tejfölt nem igazán szereti, más rovart még nem próbáltam. Szárított apróhalakat mennyire szokták szeretni a hörcsögök? Azt olvastam, hogy elvileg ehetnek. Nektek mik a tapasztalataitok?


2022. júl. 29. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Megpróbálhatod a szárított halat, ha eszi jó, de ha nem, az sem baj. Szárított tücsköt is adhatsz neki, vagy kis főtt csirkemellet.
2022. júl. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én hörim (tudom, dzsungi) minden este kap egy púpos ek magkeveréket, kétnaponta egy fél szárított fehér halat, etetesenkent 2-3 kukacot. Aranyhorinek több kell mindenből
2022. júl. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én élő lisztkukacot szoktam neki adni azt imádja a szárítottat már meg se eszi😅.Szerintem jó a napi adagja és a szárított apró halat is szeretik általában (az enyém is) és még tücsökkel, szöcskével,vagy gyászbogárlárvával is próbálkozhatsz
2022. júl. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A glirex webshopban sok szárított rovar kapható. Azokat minden fajú hörcsög eheti. De tény hogy a legtöbb a szárított lisztkukacot szereti.
2022. júl. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Napi 11 db, olyan sok? Én igaz törpének, de úgy tudtam heti 2 db-ot kell adni. Aranynak is talán heti 6-8 db? Végülis kb 3-4x akkora.
2022. júl. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 vagyok, mielőtt lepontoznátok, nem azt mondom, hogy ez a helyes, csak, hogy én úgy tudtam, mikor még volt hörcsögöm, kb 8 éve utoljára. Most tengerimalacom van.
2022. júl. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Napi 11-et nem adnék. Szerintem az nagyon sok. 5-6 lisztkukac elég naponta.
2022. júl. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Én is írtam hogy dzsunginak napi 2-3 kukacot adok külön (a tápjában is van 1-2). Tehát én egy aranyhorinek naponta 4-6 db-ot adnék, feltéve ha a tápjában is van. Ha a tápjában nincs akkor a keret felső határát adnám neki (jelen esetben 6db).
2022. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
17%
A hörcsögfalva táp összetevői kiválóak én azt etetem. Adok pluszban kukacot, és halat neki de mást nem
2022. júl. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A hörcsögfalvára nagyon sokan panaszkodtak már különböző felületeken (itt is). A glirexről másolta a magkeveréket és a horcsoginforól szedte az infókat a saját weboldalára... Onnan inkább nem vennék se állatot se cuccot.
2022. júl. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!