Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja van a tengeri malacomnak?

Mi baja van a tengeri malacomnak?

Figyelt kérdés
Reggel jöttem ki hogy etessem meg őket és az egyik le volt feküdve de nem nagyon akart jönni a friss szénához. Nemrég kiszedtem az ölömbe és latom hogy nem nagyon mozgatja a fejét. Letette egy asztalkára és raktam a feje mellé szénát és így mér szik de nem nagyon tud jarni se rendesen mert húzza a fejét. Nem tudom mi lehet vele

2022. aug. 26. 09:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Így már eszik*
2022. aug. 26. 09:43
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudunk távgyogyitani/távdiagnosztizálni, vidd el orvoshoz.
2022. aug. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nincs a környéken exotikus állatorvos
2022. aug. 26. 09:56
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj messzebre. Én 40 kmre járok a horimmel, de voltam már 110 kilométerre lévő dokinál is, mert ő tudott előbb fogadni.
2022. aug. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De nem találok sehol sem olyan állatorvost aki foglalkozik tengerimalaccal felhívtam már egy csomó számot van aki fel sem veszi és nem tudom hogy mit csináljak
2022. aug. 26. 10:33
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban merre laksz? Ha legalább a környéket megmondod, akkor valószínűleg tudunk segíteni.

Ajánlott tengerimalacos állatorvosok:

[link]


A másik pedig hogy a tengerimalac tünetrejtő állat, úgyhogy ha tünetei vannak, főleg ha nem mozog, az azt jelenti, hogy haldoklik (gyakorlatilag majdnem minden betegségnek ugyanazok a tünetei: gubbasztás, gyengeség, étvágytalanság, így azt sem lehet megmondani ennyi alapján, hogy mi baja). Valószínűleg pár órája, kis eséllyel napjai lehetnek hátra orvosi segítség nélkül, így mindenféleképpen el kell jutnia dokihoz. Azt viszont még mindig nem értem, hogy miért nem előre keresnek az emberek orvost. Nem személyes, de a gyakori tele van olyanokkal, hogy beteg az állat, de egyetlen orvost sem ismer a gazdája, így bár van lehetősége, de tájékozatlansága miatt elpusztul az állat.

Amíg nem jut dokihoz, addig ha nem eszik fecskendővel való kényszeretetés (egyenlőre a saját kajájuk is jó vízzel pépesre keverve, ha van otthon valamilyen tengerimalacoknak való probiotikum abból is keverj bele) és körkörös hasmasszázs (a tengerimalac belei leállnak, ha nem eszik, és ez további tüneteket hoz maga után, így mechanikusan kell őket mozgásra bírni).

2022. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6-os Volt állatorvosunk a nyulainknak de ő nem foglalkozik malacokkal úgyhogy nem nagyon tudtunk honnan szerezni másikat. Romániában lakok. Közben egyik barátnőm segített és kaptam egy orvost de csak 4 körül lehet vinni úgyhogy remélem addig kibírja
2022. aug. 26. 11:04
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Remélem megkérdezted a dokit, hogy addig is mit tehetsz. Viszont egyébként is érdemes összeállítani, de ha el tudsz szaladni a patikába, akkor akár az orvosig segíthetsz is a malacodon:

[link]

2022. aug. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Öhmm..nem rosszból de egy sima állatorvos miért nem jó?

Mert nem kell specöl orvos hogy megmondja mi a baja..

2022. aug. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
#9 Azért nem jó mert egyszerűen nem ért hozzá. Az állatfajok között viszonylag nagy anatómiai, és biokémiai eltérések vannak, és eleve minden élőlény bonyolult. Egy humán orvosnak csak az emberről kell tanulnia (és még úgy sem fog egy kardiológus agyműtétet végezni rajtad), de már egy általános állatorvos is legalább négy fajt kell ismerjen. Egyetlen ember nem tud minden fajhoz érteni, így megjelentek szakos állatorvosok. Egy sima állatorvos ért a kutyákhoz, macskákhoz, lovakhoz, disznókhoz, stb., de ezektől az állatoktól az egzotikus állatok annyira különböznek, hogy a tudása már nem terjed ki rájuk. A sima állatorvosok gyakran félrediagnosztizálják a kisállatokat, mert nem úgy "működnek", mint az általuk ismert állatok, vagyis általában nem tudják megmondani, hogy mi baja, ami csak ront a helyzeten.
2022. aug. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!