Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyulakkal tényleg ki lehet...

Nyulakkal tényleg ki lehet alakítani olyan kapcsolatot kb. mint az ember-macska vagy ember-kutya kapcsolat?

Figyelt kérdés
Eddig két helyről hallottam, hogy ha sokat foglalkozunk egy nyúllal, képes úgy kötődni hozzánk mint egy kutya, macska. És bár kétségekkel fogadtam, de úgy hallottam meg is lehet tanítani bizonyos dolgokra? Szóval lehet olyan szintű értelmes társállat, mint a kutya, macska, disznó, némely papagáj?

2022. szept. 1. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Abszolút nem. A nyúl egy rágcsáló, abból is a buta mint a föld kategória. Jutalmazással és büntetéssel szinte minden állatot meg lehet tanítani dolgokra így a nyulat is.
2022. szept. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%
Olyat már hallottam, hogyha nem piszkálták őket, akkor a kertben egész jól érezték magukat és nem féltek az emberektől, mármint a vadnyulak. De nem hiszem, hogy különösebben eszesek vagy ragaszkodók lennének.
2022. szept. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hosszú ideig volt nyulam. 2 is, csak nem egyszerre. A kutya szintre sosem fognak eljutni, de azt határozottan tagadom, hogy buták mint a föld. Nálunk a nyúl az udvaron gyakran ki volt engedve, és mi is sokat szoktunk a kertben tartózkodni. Egyrészt egymással is beszélgettünk, másrészt a nyúlhoz is sokszor szóltunk, és emiatt hozzánk szokott. Egy idő után eljutottunk arra a szintre, hogy ha a nyúl hallotta a hangunkat, akkor odafutott hozzánk.

Youtubeon egyébként láttam, hogy valaki trükköket is tanított nekik. Mi nem voltunk ilyen profik, viszont jól el lehetett velük tölteni az időt. Volt, hogy "fogócskáztunk" vagyis én futottam, ő meg utánam :D

2022. szept. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van 3 nyuszim és imádnak engem.Hallgatnak a nevükre is mivel foglalkozok velük sokat.Nem olyan nyilván mint egy kutya de nagyon aranyos és ragaszkodó tud lenni.Elmentünk 2 hétre nyaralni majd visszajöttünk és ugyanúgy megismertek mintha el sem mentem volna szóval azért nem olyan buták mint a föld ez hazugság:)
2022. szept. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
Én a bordihoz vagyok szokva, tudjuk, hogy intelligens kutya, de még nagy képű is hozzá, mert a pajtiját, ami egy foxi keverék, lenézi és ez észrevehető:)
2022. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%

Egy idő után eljutottunk arra a szintre, hogy ha a nyúl hallotta a hangunkat, akkor odafutott hozzánk.


Ezt egy egér is meg tudja csinálni. Ha a hang alapvetően jutalmaz akkor nyilván odamegy.


visszajöttünk és ugyanúgy megismertek mintha el sem mentem volna szóval azért nem olyan buták mint a föld ez hazugság:)


Az, hogy két hét után még felismer nem egy nagy teljesítmény, attól még lehet buta mint a föld.

2022. szept. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szabadna még egy kérdést? A nyúl ragaszkodásával kapcsolatban, mennyire igényli vagy szereti a simogatást? :) Vagy az ember társaságát?:) Úgy látom ketten is nagy nyulasok vagytok itt.
2022. szept. 1. 17:56
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig van kedve a simogatáshoz az az igazság.Ha látod rajta hogy nem akarja akkor hagyni kell és megvárni míg odajön és engedi magát:)

Van hogy csak üldögél és csendre vágyik mint bárki más:)

Kutya se mindig igényli a simogatást.

2022. szept. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Valóban, se a kutyám se a macskám nem mindig igényli!
2022. szept. 1. 19:15
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. A 8-assal egyetértek. Egyébként a nyúl "személyiségétől" is függ. Az első inkább bújós volt, ő nagyon szerette a simogatást, és mindig meg is hálálta azzal, hogy nyalogatta a kezemet. A második kezdetben elég vadóc volt, szerintem félt, ezért nem igényelte a simogatást. Aztán ahogy hozzánk szokott, úgy egyre inkább megszerette a simogatást, de nem olyan mértékben mint az első.
2022. szept. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!