Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen tengerimalacot kapott...

Milyen tengerimalacot kapott Sárika Zarathustrától Makkosszálláson azon kívül, hogy csupasz/meztelen és cukipofa?

Figyelt kérdés
2022. szept. 10. 04:02
1 2
 11/16 Mézga Krisztina ***** válasza:
30%

Kedves Kérdező!

Hát lehet, h ez az oldal valóban a segítségnyújtás, jó tanácsok miatt jött létre. Pár éve olvasgatom, s igenis az a benyomásom, adminok gerjesztenek h@lye kérdésekkel, mert már szinte senki nem értelmes diskurzusra használja.

Hogy ezen a felületen nagyon ritkán adnak használható válaszokat, az tuti. Én maradok a Google-nál, akármit is mondasz, mert nagyobb a merítés, ki lehet választani a legkorszerűbb infókat, s azonnali választ nyújt. Aki itt szakszerű tanácsot ad, azt sztem ott is megtalálod.

Az itt feltett kérdésekre szinte mindig hiteles linkeket dobna fel a kereső, s nem egyet, csak tudni kell, mely fórumok a hitelesek, tudni kell szelektálni, utánanézni akár angol nyelvű oldalakon is.

Ez az oldal a rossz vicc kategóriájába süllyedt, s nem mostanában.

2022. szept. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Mézga Krisztina ***** válasza:
0%
Egy "előnye" van ennek az oldalnak: jó humorú anonimok is trollkodnak időnként, megnevettetve a nagyérdeműt.
2022. szept. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Mézga Krisztina ***** válasza:
30%

[link]

[link]

[link]

Nem hinném, h ezek az infók elavultak lennének, főleg az első videó. Bár lehet h tévedek...

2022. szept. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A videót nem néztem meg, de az biztos, hogy a szőrnélküli tengerimalacnak sem javasolt a terráriumban való tartást. Az oké, hogy jobban benntartja a meleget, de ezáltal az állat vizeletéből származó ammóniát is, ami nem tesz jót neki ha belélegez hosszútávon. Valóban a kopasz malacoknak magasabb hőt kell biztosítani mint a szőrös társaiknak, de nem ilyen módon. A ketrecméret is kicsi, amit ajánlanak minimum 120 cm kéne, hogy kényelmesen elférjenek.

A zöldség gyümölcsről megoszlik a vélemény, én az Malac Egyesület egzotikus orvosainak hiszek és egyáltalán nem etetek a malacaimmal zöldséget meg gyümölcsöt mivel az emésztésüknek nincs szüksége rá mert fűevő állatok. Rengeteg vegyszer van felhalmozódva a zöldségekben gyümölcsökben, amik az emberre nem veszélyesek, de egy ilyen kisállatra azok lehetnek, több ilyen halálesetet is olvastam már, úgyhogy én így alszok nyugodtan, hogy nem kockáztatok. Ettől függetlenül ha valaki nagyon akar etetni akkor házitermesztésből származó zöldséget gyümölcsöt adhat heti egy-két alkalommal, de napi szinten nem kene ezzel tömni a malacokat. Minimum 20% nyersrost tartalmú pelletált tápra van szükségük reggel/este 1-1 evőkanál/malac. Széna a fő eledelük, ennek mindig előttük kell lenni. Én nasinak hetente párszor szárított növényeket adok pl. pitypang, csalán stb.

2022. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
15 Köszönöm, rendkívül hasznos, le is mentettem utólagos engedelmeddel (screenshot), innen pedig törlöm magam, mert már unom, hogy senki nem tesz a trollok ellen, hiába jelentem, hiába van ott az a felkiáltójel (dísznek talán).
2022. szept. 21. 20:35
 16/16 Mézga Krisztina ***** válasza:
Nálad is ott van!😁
2022. szept. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!