Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacnál tüsszögésre,...

Tengerimalacnál tüsszögésre, orrdörzsölésre mit lehet adni? Tettem 5 csepp cebiont a vizükbe, alma, mandarin, valami más?

Figyelt kérdés
2022. okt. 3. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvoshoz kell vinni. Lehetőleg olyanhoz aki nem "kutyás macskás" hanem egzós.
2022. okt. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg DMGuard-ot vagy VetriDMG-t. De szerintem kérdezd meg az MTVKE-t, tuti hogy van ilyen esetekre praktikájuk, és nagyon kedvesek, lehet tőlük kérdezni bármivel kapcsolatban.
2022. okt. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2es nem tudom ezek mik amiket irsz.
2022. okt. 3. 19:30
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nézz utána. Immunerősítők. A legjobbak kisemlősöknek. Az első válaszoló voltam...
2022. okt. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egzotikus állatorvoshoz kell vinni! A megfázás nagyon veszélyes a malacokra mert csak az orrukon keresztül tudnak lélegezni, emellett kialakulhat belőle komolyabb tüdőgyulladás is, ha nem kezelik időben… nekem is volt már megfázva malacom, szurit kapott 2x meg itthon kellett neki antibiotikumot adni reggel-este.

Ne kísérletezz otthon. A Cebion amúgy is vízbe rakva semmit nem ér, gyümölccsel se kéne tömni, de különben se tudsz neki annyit adni, hogy ezeknek valódi haszna legyen.

Ha kikezelték, illetve a gyógyulási fázisra is ajánlom az Immunovet tablettát, én ezt adom a malacaimnak kúraszerűen általános immunerősítőként: [link]

2022. okt. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ma reggel már nem hallottam hogy szörcsögne, szépen evett. De azért megmutatom ma a dokinak, van jó egzotikus állatokhoz értő doki itt.

A cebion vízbe téve nem hasznosul semmit? Én is ugy hallottam hogy hamar elbomlik. Zárt rendszerű itatoban is?

5ös, azt a tablettát simán megeszik, vagy összetöröd? Veszek olyat is.

2022. okt. 4. 06:11
 7/8 A kérdező kommentje:
Most néztem, az immunerősítőben búzacsíra kivonat van, én azt szoktam adni nekik elég sűrűn kis adagot, zacskós búzacsírát, nagyon szeretik.
2022. okt. 4. 06:15
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A Cebion simán vízbe csepegtetve egyáltalán nem hasznosul még ha zárt az itató akkor se, ha ragaszkodsz a Cebionhoz azt jutifalatra érdemes cseppenteni és rögtön odaadni a malacnak.

Én ezt használom C vitamin pótlásra a malacaimnak, hetente egyszer 100 ml vízbe cseppentek 10 cseppet. Nagyon sokáig elég (szerintem 1 évig is), nálam még nem fogyott egy doboz se, félévenként veszek belőle újat, hogy biztos friss legyen: [link]

A tablettát minden nap az esti etetésük előtt adom nekik és simán megeszik, pici tabletta, könnyen rágható, puha.

2022. okt. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!