Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért verekednek a hörcsögeim?

Miért verekednek a hörcsögeim?

Figyelt kérdés
Na szóval 1 napja vettem 2 törpe hörcsögöt. 1 fiút és 1 lányt. Az állatkereskedésben egy terrárium a voltak. Mikor haza hoztam őket. Eleinte tök jól elvoltak.de a fiú elkezdi bántani a lányt.
2022. okt. 14. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg zard kulon kicsit oket
2022. okt. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tilos együtt tartani őket! A hörcsög magányos állat. Azon meg ne csodálkozz, hogy a kereskedés tojik az állatok érdekeire és szarul tartja őket.
2022. okt. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden képpen válaszd szét őket! Hamar! A hörcsög magányos állat, nem szereti a társaságot!! Szerencséd, hogy kiírtad ide a GYIK-re, mert ha nem tudod mit csinálj, és ezért inkább úgy hagyod őket, abból komoly gondok adódhatnak!! Számolj egy új ketrec el, ha jót akarsz nekik. (Szét kell választanod őket) Mióta vannak nálad?
2022. okt. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal válaszd szét őket. Nem szabad párban tartani, a hörcsög magányos állat. Meg fogják ölni egymást.
2022. okt. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szeded külön őket, akkor egy-két héten belül kinyírják egymást, ezt jó ha tudod.


Én egyszer osztálykiránduláson voltam, addig a nővéremre bíztam a hörcsögeimet. Nem tudom hogy csinálta, de etetésnél leverte az egyiknek a terráriumát. Volt pót, de ahelyett hogy azt elővette volna, berakta a hörcsögöt a másikhoz. Mire megint ment volna etetni, mindkettő halott volt.

2022. okt. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

A hörcsög kizárólag egyedül tartható!


Az állat kereskedésekben általában nem értenek az állatok helyes tartásához, úgyhogy ajánlom figyelmedbe az alábbi oldalt: [link]


És Facebookon ezt a csoportot [link]

2022. okt. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tilos együtt tartani őket! Egyszerűen nem tudsz akkora helyet csinálni nekik, mint amekkora a természetben rendelkezésre állna a békés "együttéléshez", ami nagyobbrészt több km távolságot jelent. "Jobb" esetben szaporodnak, rosszabb esetben vér fog folyni, még rosszabb esetben ez a kettő együtt.
2022. okt. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

Ahogy én tudom 5 legálisan tartható hörcsögfajta van Magyarországon:

Szíriai aranyhörcsög

Dzsungáriai törpehörcsög

Cambell törpehörcsög

Roborovszki t.hörcsög

Kínai csíkos t.hörcsög

Ezek közül döntően az első kettő a legelterjedtebb és azok magányos fajták, a vadon élő fajtáik is egyedül élnek, ha összezárod őket, hatalmi harcokat vívnak egymással. Az utóbbi 3 tartható párban, viszont eléggé ritkák. Volt egy csajom kb. 8 éve, neki volt két roborovszkija egy akváriumban, nem bántották egymást.

2022. okt. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!