Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsillákról szeretnék...

Csincsillákról szeretnék érdeklődni (bővebben lent kifejtem a kérdéseimet, de főleg csincsillatartókat kérdezek, vagy olyanokat akik értenek a csincsillákhoz! )?

Figyelt kérdés

Van a csincsilláknak valami fogkoptatójuk vagy valami amit szeretnek rágni és ezáltal elkerülik a cuccaimat amit szívesen rágnának?

Hogyan vedlik a csincsilla?

Mekkora ketrec kell neki,milyen fontos dolgokat kell neki beszerezni,hogy jól érezze magát és hány naponta kell tisztitani a ketrecet?

Melyek a leggyakoribb betegségek és mi váltja ki ezeket(link is megteszi),és érdemes-e állatkereskedésből beszerezni a csincsillákat?

Körülbelül hány évig el egy csincsilla?

Lehet-e egyedül tartani a csincsillát,ajánlatos-e?


2010. okt. 4. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Banálisan hangzik majd, de érdemes lenne először a google-t használni, ne félj, nem harap...


www.csincsilla.hu

2010. okt. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fogkoptatót lehet venni, fát vagy szépiát, ez jó,vegyél nyugodtan, de a csincsilla mindenbe belekóstol, erről nem fog leszokni.

Hogyan vedlik-ahogy minden állat, az elhalt szálak kiesnek és újak nőnek. Nem túl feltűnő, max. több a szőr azokban a napokban, hetekben az almon.

Csak társsal szabad tartani, Minimum fél köbméteres hely kell neki, sok játékkal, függőággyal, csővel amiben aludni is szeret, etető, itató, alomnak pl. csutkaalom.

15 évig is él

Állatkereskedésből lehet venni, de csak olyannal aki ért hozzá, hogy lássa egészséges, élénk, nem egyedül rossz helyen sínylődött(én eddig életemben egy állatkereskedést láttam ahol boldogan voltak tartva csinik).

Betegségek: melegben hűteni kell őket vagy hőgutát kapnak, csak azt szabad adni nekik ami bolti és nekik van(csintáp, csinnasik, széna, csinszárítottgyógynövények) és ügyelni kell ezek jó tárolására, nem lehet kicsit se penészes, se nedves, se dohos, se poros. Nekem pl. nem zártam jól rá a dobozt, belepetézett a moly és bélgyulladást kapott, éppenhogy túlélte.

Ezek kb.

2010. okt. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerinted miért írtam,hogy csincsillatartóktól szeretnék érdeklődni? :)
2010. okt. 4. 20:07
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2010. okt. 4. 20:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Vehetsz nekik ilyen-olyan fogkoptatót, de ha tudsz szerezni tiszta helyről ágakat (alma, körte pl.), az is nagyon jó. De sajnos, ha ki vannak engedve, ez nem fogja eltéríteni attól, hogy te cuccaidat is megkóstolják, úgyhogy mindig szemmel kell őket tartani, lukakat, kábeleket pedig elbarikádozni.

Valamilyen szinten mindig hullik a csinek szőre, de nem feltűnő. (Persze, ha kiveszed, akkor ne csodálkozz, ha tele leszel szőrrel:)) Ha vedlenek, akkor jobban látszik, esetleg szállingóznak is a levegőben a finom szőrszálak.

A minimális ketrecméret 50x70x80, de természetesen minél nagyobb, annál jobb. Odú, legalább 2-3 polc, esetleg mászó/rágófa, jó minőségű táp, széna, önitató. Hogy milyen gyakran kell őket takarítani, attól is függ, milyen almot használsz. Nagyon tiszta állatok, a végtermék se nagyon büdös. Én az enyémeket szalma- vagy fapellettel almozom, 1-2 hétig simán bírja, csak a kakit szitálom ki pár naponta. És nincs büdös, pedig van egy pár csincsim :)

Alapvetően nem betegese állatok, de nagyon figyelni kell, mert jó színészek, ha már láthatóan rosszul van, akkor már nagy a baj. Rendszeres méricskéléssel még időben észre lehet venni, ha baj van (pl. ha rövid idő alatt sokat fogy, vagy nem nő a kölyök) Bővebben a betegségekről (meg még sokinden másról, olvasd át az egész honlapot): [link]

Jobb, ha hobbitartótól/hobbitenyésztőtől veszel, azok a csinek eleve kézhez szokottak, sok esetben ismertek a felmenők is.

10-15, de akár 20 évig is élhetnek.

Egyedül nem lehet őket tartani, csak párban. De két azonos nemű csincsilla is tökéletesen elvan, sőt. Legjobb, ha két testvért szerzel be.

2010. okt. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. okt. 4. 20:23
 7/7 anonim válasza:
Mindent megválaszoltak,én még csak pár dolgot fűznék hozzá:Az enyém több éve egyedül él.Volt fél évig egy kislány társa,de sajnos elpusztult,és azóta sincs társa.Ha egyedül tartod,akkor muszáj vele foglalkoznod,és akkor te lépsz elő számára társsá!Még annyi,hogy a betegséget az ürülékéből is meglehet állapítani,amit elég sokat pottyantanak el,mikor ki vannak engedve.Ha hasmenése van az nagyon gáz!Ja és ajánlanék egy könyvet:Én is ebből tudok egy csomó hasznos dolgot...Heike Schmidt-Röger:A csincsilla. Én egy Fressnapfban szereztem,ha jól emlékszem,de szeritnem könyvesboltban is biztos van.Nagyon hasznos könyv!
2011. febr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!