Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor nyugodnak meg az új...

Mikor nyugodnak meg az új tengerimalacok? Tudok valamit csinálni velük?

Figyelt kérdés

Volt már sok kisemlős állatom régebben, de tengerimalacom még nem. Ma hoztam őket, de szegényeim nagyon stresszben vannak. 20 perc volt az út haza, beraktam őket a helyükre, aztán magukra hagytam őket, mert gondoltam jobb ha először csak az új helyükkel ismerkednek meg.

Megijednek tőlem és összevissza futkoznak, aztán megmerevednek akkor meg lehet őket simizni, de nem tudom jót teszek-e ha simogatom őket, amikor így be vannak feszülve. Pedig amúgy nem teszek hirtelen mozdulatokat és direkt beszélek, amikor bemegyek a szobába, hogy tudják hogy megyek. 😅

Rég volt már új állatom, nem emlékszem meddig tart, amíg megszokják a dolgokat.

Tudok valamit csinálni, hogy megnyugadjanak, jó ha simizem őket, vagy inkább először csak hagyjam őket?



2023. ápr. 13. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Adj nekik időt. Pár napig ne piszkáld őket többet a kelleténél. Lássanak, halljanak, de ne simogasd őket. Ha már úgy látod, nyugodtabbak, jöhet a haverkodás, de adj nekik pár napot a beilleszkedéshez.
2023. ápr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne simogasd őket erőszakkal. Rontasz a helyzeten.

Hagyd, hogy szokják a helyet meg az alap ingereket (a látványodat, a zajt, amit keltesz, stb). Utána se simogatással kezdj, hanem a kezedhez szoktasd őket: finom kaját próbálj kézből kínálni, hogy lássák, a kezed közeledése pozitív dolog.

Ha vannak engedve, ülj/feküdj a földre. Ne nyomulj feléjük, hagyd, hogy ők jöjjenek hozzád. Simán lehet, hogy egy darabig elkerülnek és egyáltalán nem mennek oda. Ez tök normális. Ha már lazán odamennek hozzád, ott is kínálhatsz kaját, és ha ez is gond nélkül megy, akkor tedd ki a kezed kaja nélkül. Ha szimatolgatnak vagy odamennek, megpróbálhatod óvatosan simogatni őket, de ne vidd túlzásba.

Így szép fokozatosan haladj vele. Van, amelyik hamar adaptálódik, van, amelyik nem, ezt el kell fogadni és türelmesnek kell lenni.

2023. ápr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
2-es vagyok, annyit hozzáteszek hogy lehetőség szerint kint tárold őket, ott jobb helyen lesznek
2023. ápr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a 2-es válaszoló, szóval te valamit elírtál, 3as.

Meg tengerimalacot nyilván nem fog kint tartani, mert a kérdező nem hülye.

2023. ápr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit tudok ajánlani az előző válaszolókon túl hogy olvasd el alaposan a tengerimalacok.hu oldalt. Ott rengeteg hasznos információ tipp trükk tanács fent van. Illetve a Magyar Tengerimalac Védő Közhasznú Egyesületnek van youtube csatornája is. Ott is rengeteg hasznos videó van. :)
2023. ápr. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

És ez a folyamat előre láthatólag meddig tart? 😅

Persze gondoltam, hogy egy nap alatt nem lesz jobb, ne értsétek félre, nem azért írok. Csak én a hörcsögnél meg a degunál nem emlékszem, hogy ilyenek lettek volna, de mondom már régen voltak.

2023. ápr. 15. 23:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet előre megmondani hogy mennyi idő. Hörcsögnél is lehet 2 nap meg fél év is.
2023. ápr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!