Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Született kishörcsög, mit...

Született kishörcsög, mit csináljak velük?

Figyelt kérdés
Kb fél éve lehet nálunk 2 dzsungáriai hörcsög, amikor vettük azt mondták hogy azonos neműek, de ezek szerint nem :D Ma akartam kitakaritani a ketrecet és akkor vettem észre hogy született 6 kishorcsog. Mennyi ideig nem szabad kitakaritani a ketrecet? Egy pár hasznos tanácsot meghallgatnek:)
2023. jún. 22. 12:42
1 2
 1/14 anonim válasza:
63%
Kulon kell tenni a szuloket,ha nagyobbak levinni a kisallatos boltba es becserelni kajara.
2023. jún. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt mindent megtalálsz:


[link]


A szülőket vedd külön és soha többé ne találkozzanak

2023. jún. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Hasznos olvasmány: hörcsöginfo.hu
2023. jún. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat.

Hova tegyem külön a hím horcsogot? Nem készültem rá hogy megtortenhet ilyen😅 van egy 20l akváriumom abba kulonrakhatom?

2023. jún. 22. 12:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ideiglenesen jó, aztán vegyél neki egy megfelelő méretű lakhelyet megfelelő felszereléssel. Min.3000 négyzetcentiméteres lakhely, min.20 cmes kerék, vastag alom, fürdőhomok, legalább 2-3 ház, bújó. De ezek az infókat is megtalálod a fentebb lévő weboldalon
2023. jún. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem készültem rá hogy megtortenhet ilyen"


Ez még a jobbik eset, a hörcsögök magányos állatok, tilos 2 hörcsögöt együtt tartani, azonos neműeket is! Vérfürdőt tudnak csinálni. Látszik mennyire olvastál utána a hörcsögtartásnak...

2023. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
De azért nyomogatja a sírvaröhögős emojit. Ez marhára nem vicces pedig.
2023. jún. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ráhagyatkoztam a kisallatboltban az eladókra azt mondta a faszi h nem lehet probléma. Fél év alatt meg nem bunyoztak szerencsére.
2023. jún. 22. 13:07
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy nem bunyóztak, mert fiú-lány. Ha azonos neműek lennének, már csak egy hörcsögöd lenne. Ha csak egyszer is ránéztél volna a netre, tudnád, hogy hörcsögöt csak magányosan tartunk, mert minden oldal ezzel kezdi.

A szülés pillanatában az anya újra fogamzás képes, így valószínűleg újabb alom is lesz, hiába veszed most ki az apát. A kicsiket 3 hetesen lehet elvenni az anyukától, de 4-5 hetesen már ők is fogamzás képesek, így ők sem maradhatnak együtt. A legjobb, ha négy hetesen beviszed őket egy állatkereskedésbe. Ha pénzt nem is, de egy zacskó tápot szoktak adni ajándékba értük. Ilyenkor fontos az anyának a fehérje, egy kupakban tejfölt nyugodtan adhatsz neki, minden nap frisset, vagy sajtot. Ebben a melegben különösen imádják a tejfölt. Ha nem nyúlsz a fészekhez, a ketrec többi részét bármikor takaríthatod. De azon se lepődj meg, ha nem fog mind a 6 kicsi megmaradni. Sokan vannak, és egész biztos, hogy az elmúlt fél évben voltak már kicsik, akiket megettek a szüleik, így egyáltalán nem biztos, hogy őket felnevelik.

2023. jún. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%

Én tengeri malaccal jártam így,régen,gyerek voltam.Azt mondta az eladó hogy hím,néhány hét múlva megellet.

Mikor kishörcsögeim voltak,vagy elvittem őket kereskedésbe,vagy volt olyan is,kivittem őket egy erdőszélre,és elengedtem...

2023. jún. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!