Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Létrejöhet nyest-nyuszt keverék?

Létrejöhet nyest-nyuszt keverék?

Figyelt kérdés

2023. szept. 19. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Más faj.
2023. szept. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Elvileg csak azért mert másik faj még nem feltétlenül akadálya a kereszteződésnek. Ismert nem egy olyan példa ahol nemhogy külön fajok hanem külön nemhez vagy családhoz tartozó fajok keveredtek (persze a legtöbb esetben a hibridek sterilek).


A szóban forgó állatok is elvileg képesek rá. A nyest az Martes foina, a nyuszt az Martes martes, tehát elég közeli rokonok s még alkatilag is szinte ugyan olyanok. Viszont természetes körülmények között a legtöbb esetben elkerülik egymást, meg egy picit más napszakot preferálnak. De például ha jól értem ebben a cikkben említik ,hogy északabbra olykor keresztezőnek:


[link]


“The 5th species, M. foina (stone marten), has long inhabited warm temperate forests, meadows, and suburban areas in central and southern Europe, and as a result has lost some of the adaptations of martens to cold climates. In the northern parts of its range, stone martens will interbreed with M. martes (Bakeyev 1994; Proulx et al. 2004).”

2023. szept. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2-es.
2023. szept. 19. 21:42
 4/5 anonim ***** válasza:
1! Ló-szamár, kutya-farkas-sakál, ezek ismerősek?
2023. szept. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4: Igen ismerősek. Nem tudtam hogy a nyest és a nyuszt is képes utódot létrehozni. Ma is tanultam valamit. 1-es voltam.
2023. szept. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!