Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöm miért ciripelhet?

Hörcsögöm miért ciripelhet?

Figyelt kérdés

1 és fél hete kezdte el ezt az elvont és hangos ciripelő hangot kiadni a hamarosan 1 éves Roborovszki törpehörcsögöm.

Utána néztem, és elvileg akkor csinálhatja ezt, mikor boldog, mérges vagy éhes. Remélem természetesen, hogy boldog, de mindig kis mérges volt, mióta nálunk van, illetve adok neki ételt, a kedvencét is, amikhez régebben odaszaladt egyből, tegnap pedig nem is ment hozzá közel.

Ha esetleg boldog is lenne, akkor ez a majdnem 1 év folyamán miért nem adott ki ilyen hangot? Milyen más oka lenne? Lehetségesen már a "végső pillanatok" felé közeledik?


Nagyon szépen köszönöm a segítséget és válaszokat!



2023. okt. 1. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Lehet csak beteg, egy hozzáértő orvos nézzen rá
2023. okt. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Park Chae Young válasza:
0%
Hát nem tudom.. nekem dzsungáliai törpehorcsogom van ő is elég fura hangokat szokott kiadni! De nála szerintem érthető hisz neki 2 évett mondanak (hogy addig él az a fajta amit vettem) a szemén már hájog is van (vak) az egyik ujja pedig begyulladt, be van dagadva vér jön ki belőle és nagyon csúnya szegénynek!😥 már mindjárt 3 éves (úgy hogy csak 2 évet mondtak, hogy annyi ideig él) a te hörcsogod esetében nem tudom lehet hogy nem fog túl sokat élni már! Egyébként tökre hülyeség amit az emberek mondanak hogy mennyi ideig él mert az enyémnek is 2 évet mondtak de mindjárt meg éli a 3. évet! Szóval nem tudom! Remélem sokáig fog veled élni még 🥹
2023. okt. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
2 a két év az átlag, nem azt jelenti, hogy minden hörcsög meghal akkor. Az embereknél is 70 évet mondanak, van aki meghal 50 évesen, van aki megéli a 90 évrt is. Arról meg lehetne vitatkozni, hogy a vak, öreg hörcsögödnek mennyire jó az, hogy megéli a 3 évet
2023. okt. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

A hörcsögöknek egyébként is borzasztó pocsék a látásuk. Ők leginkább a bajszaikkal tájékozódnak amikor közlekednek. A vakságtól még teljes életet tudnak élni. A begyulladt vérző ujját viszont nagyon is illene megmutatni egzotikus állatokhoz értő orvosnak.


A ciripelés nem boldogság van éhség jele. Ahol azt olvastad azt az oldalt inkább ne látogasd többször... 😅 Félelmükben csinálják. De én 17 év hörcsögös lét alatt roborovszki törpehörcsögtől még ilyet sose hallottam. Hibrid dzsungáriai törpehörcsögtől és szíriai aranyhörcsögtől annál inkább. Szóval kérdező szerintem neked nem roborovszki törpehörcsögöd van. Ha pedig semmi nem változott a helyén és ennek ellenére ezt csinálja akkor mihamarabb hozzáértő orvost javaslok neki is.


A hörcsög.info oldalon sok hasznos információt megtaláltok a helyes tartásról és táplálásról. Illetve jó szívvel ajánlom a 6.500 fős Hörcsög imádók nevű Facebook csoportot.

2023. okt. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!