Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy hete van egy új hörink,...

Egy hete van egy új hörink, aki furcsa?

Figyelt kérdés
Nem az első hörcsögünk, valami nem oké vele. Nem tud inni önitatóból, legalábbis nagyon úgy néz ki, mert nem megy lentebb a víz szintje, pedig jön belőle. Ha cseppet hagyok, lenyalja és kb ennyi. Nem használja a kereket egyáltalán, nem jön ki a helyéről felfedezni a többi részt, nem használja a homokot és kukacot sem eszik, következetesen otthagyja. Alapvetően csak onnan tudom, hogy él, hogy néha megmozdul a dombja, és csak a bejárat közeli élelem fogy el. Egyszer láttam, hogy rágná az önitatót, és itt kb ki is merül. 6 hetes. Eddig aktív, életképes, bátor és nyugis hörijeink voltak, ő meg.. félek, hogy valami gondja van, mert esetleg beltenyésztett(valakinél születtek kicsik, aki nem tudta, hogy két ellentétes nemű hörije van). Az előzőnk majdnem három évig élt, fel lehetett venni kézbe meg minden.. van értelmi sérült vagy valami genetikai rendellenességgel született hörcsög, ami kívülről nem látszik? Az ágy mellett van a terráriuma, tudom mikor van fent, meg elég nyilvánvaló is, mivel távolabbról még a répa vagy az uborka sincs megmozdítva.
2023. okt. 22. 10:31
1 2
 1/15 anonim válasza:
0%
depressziós a hörid,lehet magányos,neki is kell társ
2023. okt. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Kitana. ***** válasza:

Természetesen a hörcsögöknek is lehet bármilyen baja, de konkrétan értelmi sérült nem hiszem, hogy lehet :D Társ nem kell neki, a hörcsögök nem élnek párban, egyedül kell őket tartani.

Ha szeretnéd, hogy megmaradjon, én megkérdeznék egy orvost, aki kisállatokra specializálódott, mert ha nem eszik és nem iszik, úgy nem fogja sokáig húzni szegény.

2023. okt. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Enni eszik, csak nem vegyesen, mint az előzi hörink, két uborka karika, egy répacsík, meg pár mag eltűnt azért egy hét alatt, de az összes kukac ott van hagyva nagyon viccesen kiválogatva, illetve hát inni egyáltalán nem ivott.


Tuti nem magányos, nem szabad őket ketten tartani, mekkora hülyeség már.. Még arra gondoltam, hogy zavarhatja az előző höri szaga pár holmin(pl fa kerék), de ugye az azelőttit ez nem zavarta.. kívülről teljesen jól van, de a wct, sem a homokot nem használja és ugye a kereket sem, pedig nem jó nekik, ha nem mozognak eleget. egy 20x15ös vastag rétegzett búvókát csináltam neki, oda vackolt be és épített mini járatot magának, és ennyi a napi mozgása, nagyritkán jön csak ki minimálisan. Gondoltam még, hogy lehet valami trauma az elválás miatt, meg hogy tennem kéne be sima itatót hátha olyan kis butus hogy nem tudja hogy működik, de tök hideg van, megfázhat ha belemegy a vízbe, meg az ő méretére nincs is edényem víznek, kb egy kupak felel meg neki.. Állatorvosnak sem tudnék mit mondani, drága tápot kap, luxus helye van, egészséges szép szőre és kinézete, nem nagyon zargattam eddig a helyén..valami gyógynövényt mondjuk kamillát érdemes? Épp most mozog megint, de nem jön ki.

2023. okt. 22. 12:58
 4/15 anonim válasza:
0%

"nem szabad őket ketten tartani"


Akkor a kis hörcsög hogy születik? mekkora ész van látom..

2023. okt. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, nagyon jól teszed, hogy egyedül tartod. A hörcsögnek így jó, egyedül tartva.


A hörcsög naponta csak néhány csepp vizet iszik. Ez abszolút nem látványos mennyiség. Szóval emiatt ne aggódj. De az ivóvíz tehető akár egy egyenes tetejű házra is egy kerámia tálban vagy egy üveg mécsestartóban. Abból természetesebb testhelyzetben tud inni,és takarítani is alaposabban lehet, mint a golyós önitatót.


Milyen futókereke van? A hörcsög gyakran azért nem használja a kereket, mert nem megfelelő számára. Törpehörcsögnek minimum 20 cm átmérőjű kerék kell, szíriai aranyhörcsögnek pedig minimum 28 cm átmérőjű. Az állat ebben tud egyenes gerinccel, kényelmesen és biztonságosan futni. Fontos, hogy a kerék zárt futófelületű legyen, semmiképp se rácsos. A rácsokba az állat lába beakadhat, eltörhet. Ráadásul attól talpfekély is kialakulhat.


A csincsillahomokban a hörcsög leginkább tisztálkodni szokott. Ezt viszont általában egy zártabb helyen szeretik csinálni, nem nyitott részen. Lehet, hogy ez zavarja.


Egyébként sajnos sok hörcsög születik idegrendszeri betegséggel az eszetlen szaporítás és beltenyészet miatt... De a leírtak alapján neki nem ilyen baja van.


Jó szívvel ajánlom a 6.500 fős Hörcsög imádók nevű Facebook csoportot. Ott is tudnak neked segíteni, ha képet vagy videót mutatsz róla. Illetve a hörcsög.info oldalon is sok infó fent van.

2023. okt. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Mindkét oldalt ismerem, de nem fogok facen profillal feltenni semmi ilyesmi kérdést. Minden úgy van, mint írtad, sokadik hörcsögünk, tökéletes luxus terrája van minden jóval. Este még egyáltalán nem mozgott délután óta, végül műanyag kupakba raktam neki vizet be. A korábbi hörijeink nem csak pár cseppet ittak, láttam, hogy lentebb megy a rovátkánál, pedig nem csepegett. Viszont ugye azok már nagy hörik voltak, a kicsi korukra homályosan emlékszem, de az fix, hogy körbeszimatoltak, körbemászkáltak, mindent megnéztek és használtak is.


Valahogy úgy érzem meg fog halni és nem normális, ami van.

2023. okt. 23. 05:35
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha bizonytalan vagy, vidd el egzotikus állatokhoz értő orvoshoz. Fontos, hogy tényleg szakértő legyen, mert egy kevésbé szakosodott orvos nem fogja észrevenni a problémákat. A legjobb választás Budapesten Csatári Dóra az egyetemen, vagy Marsiné Ági a Pestimrei Kisállat Központban.
2023. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Közben kijött, szerintem csak sokkolta az elszakadás az új környezet meg a szagok és be volt tojva. Már kakkantott is, hozzáérni nem lehet, mert furcsa berregő hangot ad ha közelítünk, inni továbbra sem iszik a kupakból sem, enni meg nem eszi meg a kukacot, de a magvakat igen, meg egy kis ubit. Szerintem gyenge idegrendszerű állatka csak, azért jó, hogy él, nem tudom mit mondtam volna a gyereknek, ha egy hét alatt elhalálozik..
2023. okt. 23. 13:47
 9/15 anonim ***** válasza:
A kattogó-visító hang a félelem és a nemtetszés jele. Az az elején teljesen normális. 😊 A szárított rovarokat sok höri nem szereti. Ha nagyon nem eszi, lehet pótolni rovarok helyett sajttal vagy túróval.
2023. okt. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Azt tudom, sajtot és túrót már kapott(azt se ette), de azért érdekes, az előzőek odáig voltak a kukacért. A félelmet is levágtam, bár az előzőek nem adtak ilyen bizarr hangot.. azért rossz idegzettel is aranyos kis állatka, csak sajnálnám, ha nem lehetne simizni és kivenni néha.
2023. okt. 23. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!