Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Földikutyának van más neve...

Földikutyának van más neve is? Hol olvashatnák róla bővebben?

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 13:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
2010. okt. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mi ez a link???Valami szivatás?Mert akkor megkérlek hogy ne szórikázz légyszives!!

A kérdés komoly ,sajnos van nálunk a gyümölcsösben néhány család,lerágják a fák gyökerét és nem tudom elüldözni őket!!Meg olyat is hallottam hogy védettek!Ha valakinek van valami tapasztalata kérem irjon,szivesen veszek minden épkézláb ötletet!!Kösz

2010. okt. 26. 07:38
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia! Nincs tapasztalatom ezekkel az állatokkal kapcsoltatosan, csak rákerestem a neten. Ezt találtam: [link]

Itt azt írják, h. védett állat. És még ezt is: "Annak a valószínűsége, hogy valakinek a kertjében földikutya tesz kárt, szinte a nullával egyenlő. Ráadásul sokak vélekedésével ellentétben a földikutya soha nem rágja el a gyümölcsfák (és más fáknak sem) a gyökerét, hogy az elszáradjon. Ez a kószapocok (Arvicola terrestris) jellemző viselkedése."

2010. okt. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Megnéztem a linket!Köszi és elmondhatom hogy mégcsak nem is hasonlit ahhoz ami nálunk garázdálkodik.


[link]

Amik nálam garázdálkodnak azok ilyenek!Begyűjtöttem párat.Ezek amik a képen vannak már nem mert elvittem Őket jó messzire és egy erdős részen elengedtem Őket.

Amúgy viselkedésre dettó aranyhörcsög,nem vad mint a patkány vagy a vakond hanem olyan kis bambák.azért nem volt szivem kinyúvasztani a dögjeit.

2010. okt. 26. 10:12
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezen a linken, amit nemrég írtam ( [link] azt írják, h. a kószapocok csinál ilyen dolgokat. Megnéztem a te által küldött linket is, illetve rákerestem a kószapocokra, és szerintem nálad azok vannak. Itt a link: [link] Van itt egy ilyen szöveg: "A kószapocok (Arvicola terrestris) főleg víz közelében, de máshol is az 5-6 éves fáknak is képes a teljes gyökérzetét úgy megenni, hogy a végén a fatörzs alján csak egy kihegyezett ceruzához hasonló gyökértörzs-maradványt találunk." E szöveg mellett nézd meg a képet, szerintem olyan, mint a te fotódon.
2010. okt. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

Mi ez a link???Valami szivatás?Mert akkor megkérlek hogy ne szórikázz légyszives!!

Nem szívatás, ez egy olyan link amire rámész beírod,hogy földi kutya vagy pocok és mindent megtudsz róla.

Kábé annyi neked is kikeresni a linkeket mint másoknak..

2010. okt. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

11,57-nek ::

[link]

Ha linkedet kattintottam ez jött be !De ha tudtam volna hogy ilyen jóindulatú választ kapok akkor nem biztos hogy föltettem volna a kérdést.Még szerencse hogy vannak itt olyan személyek is akik nem okostojáskodni hanem értelemesen társalogni jönnek ide.Vagy arra még vagy már nem futja??

Kösz a jóindulatú hozzáállásodat és hogy időt pazaroltál egy ilyen ostoba és lusta emberre!!

2010. okt. 26. 12:13
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

szívesen.hiszen tényleg ostoba vagy ha arra sem vagy képes,hogy a googlet használd..MÍg kiírtad a kérdést már választ is kaphattál volna,mert elég lett volna beírni a keresőbe!

Legközelebb előbb keresd ki ,és így sem találsz semmit akkor kérdezd meg!

Csak megjegyzem,hogy én beírtam,hogy földikutya(amit te nem tettél meg) és egy csomó hasznos link bejött,csak olvasni kellett volna..Olyan nehéz ez???

2010. okt. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
11.47-nek kösz.Nem vagyok benne teljesen bizonyos hogy az általad küldött képen az van,de nagyon hasonló.A leirása nem mindenben helytálló legalábbis.Pl.nincs vakondtúrás jellegű földkupac ahol tanyáznak hanem inkább csak fűben megbúvó,egérlyukhoz hasonló szellőzőjáratok.A füstpatron meg semmit nem ér ellenük mivel sok kijárata is van és nem lehet megtalálni mindet.Egyetlen megoldást találtam célravezetőnek ,ha rászálok egy lyukra és azt végig kiásom és megtalálom a fészküket.Úgy oldják meg mint a mosdószifon ,tehát van egy U alaku része a lyuknak és ezért kiönteni sem lehet.Rafkó kis jószágok.
2010. okt. 26. 12:43
 10/13 A kérdező kommentje:

12.42-re---nem kötekedésképpen!Gondolod ha kielégitő választ találtam volna akkor itt teszem föl a kérdést?NEM

Szerinted az itt kérdezőknek ugyanúgy mint nekem nem ajánlhatnád a linkedet?De igen!

Ha kötözködsz és kioktatsz és ostobának nézel mást az Neked jólesik??Igen

Érdemes ezen görcsölnöd?Nem

De azért kösz hogy a magas lovadról figyelemreméltattál ilyen jelentéktelen földi férget mint jómagam.

Azért megkérdem hogy nem szédülsz ott a magas lovon?Főleg hogy közben fejjel lefelé lógsz?

Ha nem találsz választ a kérdésemre akkor ajánlom figyelmedbe a google-t!!

2010. okt. 26. 12:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!