Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalac ehet fügefa...

Zsulom kérdése:

A tengerimalac ehet fügefa levelet?

Figyelt kérdés
A tengerimalacom határozottan jelzi számomra, hogy szerinte ehetne, de gondoltam először inkább bekérdezek ide is.

#tengerimalac #Fügelevél
2023. nov. 1. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A Csoda Poca Tengerimalac Tenyészet oldala szerint a füge mérgező vagy emészthetetlen, tilos neki adni. Bár a leveléről ezen az oldalon nem találtam semmit.

[link]

A következő oldal szerint is a füge teljesen kerülendő:

[link]


Bár egyes magyar és angol oldalak szerint maga a gyümölcs ehető, de bőven van ellenhang is. Magáról a levélről két oldalt találtam hirtelen, az egyik a fent linkelt guineapig.hu, a másik egy angol oldal a [link] ahol azt írja, hogy: "If you are wondering can guinea pigs eat fig leaves, the answer is absolutely not.", ami azt jelenti, hogy "Ha azt szeretnéd tudni, hogy a tengerimalacok megehetik-e a fügelevelet, a válasz egyértelműen nem".


Szóval arra akarok kilyukadni, hogy nincs egyetértés, de én inkább kerülném a helyedben.

2023. nov. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A fügefának csak a gyümölcse ehető, még az embernek is. A levelében vannak méreganyagok. Nemtudom, a tengerimalacra melyik hogyan hat, de én nem adnám neki.
2023. nov. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
2-es: a leveléből csinálnak szörpöt humán fogyasztásra. Kóstoltam, még megvagyok, bár nem ízlett. De a cocának nem adnám én sem.
2023. nov. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!