Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tenyésztett fehér egér...

A tenyésztett fehér egér terjeszthet emberre ártalmas betegséget?

Figyelt kérdés
Tegnap este találtam egy Tesco parkolóban kint egy kis fehér egeret ilyen vörös szeműt, sétálgatott, látszott rajta, hogy céltalan, nem futott el, bementem a Tescoba és egy dobozban hazavittem. Kívülről semmi bajt nem látok rajta. Nem értem hozzá, de meg szeretném tartani. Hívtam orvost, azt mondták, hogy 60-70 ezer egy ilyen vizsgálat, ennyit nem tudok rá szánni. Evett, ivott, mozog rendesen, látszólag semmi baja. Ha terjesztene valami betegséget, ami ártalmas az emberre az látszódna rajta? Illetve hozzá lehet érni vagy nem kockáztatnátok? Ha csak ketrecben tartom levegő útján okozhat bajt? Én arra tippeltem, hogy vagy kiszökött az állatkereskedésből vagy kitették. Tudnátok segíteni ebben?

nov. 7. 13:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy olyan fertőző lenne mint a pestises patkányok régen.

El tudod vinni állatorvoshoz, előtte megkérdezheted telefonon mennyi, de biztos, hogy nem 60-70e. Alapvetően megnézi, jól van e, ha vannak esetleg oltások amiket egereknek adnak, akkor azt beadja.


Egyébként ha nem nyalogatod, csókolgatod, és nem harapdál rád nyilt sebeket, akkor nagy bajod nem lesz tőle.

nov. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hovarju ***** válasza:

Vidd el egy állatorvosi rendelőbe. Egy átlag állapotfelmérés szerintem nem kerül ennyi pénzbe.

Mondd meg a dokinak, hogy találtad és szeretnéd ha megvizsgálná.


(de ha biztosra akarsz menni, hívd fel előtte telefonon és kérdezd meg mennyibe fog kerülni)

nov. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A 60-70 nekem irreälisnak tűnik.

Nekünk hörcsögünk volt, papilloma vírus okozta elváltozások voltak rajta, azt mondta a doki, hogy 15 ezer körül lett volna, hogy mintát vesznek, és egyedileg tenyésztettek volna valamit ki a betegség ellen (kb. ennyi értettem meg belőle). Szóval még az inflációt beleszámolva is meredek lenne csak egy vizsgálatért ennyi.

nov. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egzotikus szakállatorvost keress, egy rutinvizsgálat szerintem 10 ezer forint alatt kijön (bár utoljára évekkel ezelőtt jártam egzós dokinál). Egyébként nem hiszem, hogy fertőzőbb lenne, mint egy utcáról mentett tengerimalac vagy nyúl, őket is megfogják.
nov. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Szerintem meg ne vidd sehová. Egy otthon tartott kis kedvenc nem a középkori szennyvízcsatornában tenyésző baktériumbomba.
nov. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!