Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A vadásgörény büdös? Azt...

A vadásgörény büdös? Azt írják pézsmaszaga van de fogalmam sincs milyen az. Erős, lemoshatatlan, mindentátható szag? Vagy tűrhető, és mosott ruhán mások se érzik?

Figyelt kérdés

Nincs különösebben érzékeny orrom, és a szagokat is bírom szóval engem nem zavarna. De az igen, ha az emberek éreznék rajtam és büdösnek gondolnának, erre elég kényes vagyok. Illetve ha a párom, a családtagjaim vagy közeli barátaim kellemetlenül éreznék magukat az otthonomban mondjuk a szagok miatt.


Macskáim vannak, ők elég tiszta állatok, szaguk nem nagyon van.



dec. 17. 22:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Eléggé érződik, a ruhákon is, tapasztalat. Macska mellé viszont nem ajánlott a görény.
dec. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%
Mire számítottál, hogy tusfürdő illatuk lesz?
dec. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1: köszönöm!

2: nem tudom miről beszélsz. Épp azért írtam ki a kérdést hogy megtudjam kb mire számíthatok...

dec. 17. 23:19
 4/16 anonim ***** válasza:
64%

A ruháidon (ha nem hagyod mondjuk az ágyon, és fekszik rá a görény vagy ilyesmi) nem igazán fog szerintem érződni a görényszag, én legalábbis sosem éreztem a férjemen, mikor még csak ismerkedtünk, és rajtam sem érezte senki, miután odaköltöztem hozzá.

Viszont a lakáson annál inkább, főleg ha sikerül észrevétlenül eldugdosni egy-két húscafatot is...

Nem a bűzmirigyük miatt büdösek főleg, azaz én sosem kaptam olyasmit, hanem inkább olyan ragadozószaguk van, mint a rókánál az állatkertben.

Ja, és a macskával vagy kijönnek, vagy nem... nálunk az egyik göri harapós volt, nyilván az nem volt kompatibilis a macsekkal, mert ha csak játékból is harapott volna, az a cicának komoly sérülést okozott volna.

A másik hihetetlen barátságos, okos, kedves kis jószág volt, mindenkit nyalogatott haverkodásból, viszont a bamba cicánk tőle is félt, vagyis inkább nem értette, hogy mit akar tőle :)

Az is igaz, hogy nálunk a görény volt az idősebb, lehet, hogy ha a felnőtt benti cica mellé érkezne a kisgörény, akkor jobban egymáshoz szoknának, de semmire nincs garancia.

dec. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%
Én minden, hozzánk betérő göris tulajdonosnak szoktam javasolni a műtéti mirigyeltávolítást.
dec. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Gyerekkoromban egyik osztálytársunknak volt. Egyszer elhozta megmutatni. Olyan édeskés állatszaga volt. Kellemesnek nem mondanám, de nem volt elviselhetetlen. A srác ruháján viszont sose éreztünk semmit.
dec. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Egyik barátnőm elhozta a 2 görényét egy ilyen baráti találkára. Kint voltunk a Margitszigeten és még ott is érződött a görényszag. Sőt amikor hazamentem, rajtam is érződött (mondjuk végig ölelgettem,még a táskában is belemászott) q szag. Nem elviselhetetlen,neg lehet szokni, de nem egy kellemes szag.
dec. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Ja és macska mellé semmiképp
dec. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem való macska mellé? Megölik egymást?
dec. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
64%

Egy barátomnak van horenye macskák mellett.


A macskákkal kijön, igaz elég nyugis cicák alapból.


Én nem érzem hogy büdös lenne. Van egy neki kialakított rész a házban. A kanapéra, ruhákra stb nem mehet fel. Sétáltani is szokták ahol mindig nagyon piszkos lesz így gyakori a fürdés is.

dec. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!