Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha veszek egy tengerimalac...

Ha veszek egy tengerimalac hímet még kölyökként, és őt egyedül tartom, míg fél évesen ivartalanítódik, az állatkínzásnak minősül? Svájcban például nem is lehet egy tengerimalacot venni. (Ivartalanítás után lenne lány társa).

Figyelt kérdés
dec. 22. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Nem egyszerűbb két lányt venni?
dec. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem Svájc.
dec. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Attól, hogy 1000 kilométerrel arrébb lakik egy tengerimalac, még nem lesz más állatfaj, az igényei még ugyanazok... Svájcban nem azért állatkínzás szociális állatot egyedül tartani, mert a törvény kimondja, hanem épp ellenkezőleg: azért mondja ki a törvény, mert állatkínzás. Persze ez Magyarország, itt pofán röhög a hatóság, ha feljelentek egy állatkínzót, de attól az állatnak nem lesz jobb.


Most amúgy a kérdező valóban egy nagyon jó kérdést tett fel. Persze ez esetben lehet, hogy jobban járnál két nősténnyel, de gyakorlatban tényleg létezik olyan nőstény, ami nagyon nehezen társítható, az mellé szoktak domináns ivartalan hímet tenni, de azt is valamikor ivartalanítani kell. Az biztos, hogy nem fog örömében ugrándozni a malac az egyedül léttől, de hogy ilyen helyzetben mennyire bírja ki az egyedfüggő. Van amelyik malacot elválasztod a társától és néhány héten belül belebetegszik a magányba, meg van amelyik 6-7 évet elél egyedül. Én azt vallom, hogy akkor ivartalanítsuk a hímet, ha az tényleg szükséges. Nem biztos, hogy jó úgy szerezni egy hímet, hogy majd fél éven belül kap egy nőstényt, ha van más lehetőség. Ellenben releváns választ leginkább a Magyar Tengerimalac-Védő Közhasznú Egyesület (M. T. V. K. E.) tud adni, biztos van idevágó tapasztalatuk és szívesen segítenek, ha felkeresed őket. Apropó, az nem játszik, hogy tőlük fogadsz örökbe egy már ivartalan hímet?


[link]

dec. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3: Köszönöm szépen a részletes és kimerítő választ. Csak érdeklődés szintjén tettem fel a kérdést, mert anno volt ivaros hímem fél évig, és a herélés után társítottam lánnyal.

Most ivartalan hímem és ivaros nőstényem van.

De amúgy beszéltem más malacosokkal és ők azt mondták lehet kapni már ivartalan hím babamalacokat is, és azok társítva jöhetnek rögtön.

dec. 22. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!