Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rossz ötlet párban hörcsögöt...

Rossz ötlet párban hörcsögöt tartani?

Figyelt kérdés

Kb fél éve van egy szíriai hörcsögöm, vennék mellé egy nőstényt, nemtudom mennyire jó ötlet ez ,mivel nem az a cél hogy aztán sok -sok kishörcsög legyen , bár az sem lenne gond viszont nem szaporítanám annyira.. csak annak céljából vennék mivel általában jobb az állatoknak ha párban vannak , persze foglalkozok vele viszont nem magányos ?Tehát felesleg venni mégegyet mellé vagy ha pároznának annak mennyi kishörcsög lenne a kimenetele?

Hasznos válaszokat köszi előre!



febr. 6. 11:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Kereskedő…persze, hogy azt mondja, vegyél többet. Hisz az neki bevétel. Tanuljuk már meg, hogy a kisállatkereskedés eladója nem szakértő.
febr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
96%
Én annak is örülök sok kereskedésben, hogy meg tudják különböztetni a hörcsögöt a tengerimalactól és nem tengerimalacot nyomnak a vevő kezébe, amikor hörcsögöt kér vagy fordítva. Arról már ne is beszéljünk, hogy a nemek megállapításában sem túl sikeresek, hány poszt van arról, hogy lefialt a hím, vagy hogy épp mégsem nőstény a nőstény. A kereskedő kereskedő, neki a haszon az elsődleges. Ráadásul sajnos nincs kisállatos szakeladó. Mert van ruházati-, elektronikai-, élelmiszer-, vegyiárú szakeladó, de valahogy az állatok kimaradtak és a kereskedésbe egyébként sem állatszakértőt, hanem eladót keresnek. Ennek végeredménye, hogy az eladók magabiztosan mosolyogva mondják a vevő szemébe a hülyeségeket. Bár azt sem teljesen értem, hogy miért olyan nehéz 2-3 cikket elolvasni fajonként, hogy valami alapfogalma legyen.
febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
ket testver nosteny volt,egy ido utan megkattantak. Nem ajanlom. A kisallatos n0 ajanlotta,hogy nem lesz gond veluk. Akkor nem is volt,de fel ev utan megkattantak. Pedig volt berakva nekik minden bujkalos meg tekeros mindenfele.
febr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
19%

Ha két hörcsögöt tartasz egy helyen,nagy esèllyel verekedni fognak,nemtől függetlenül.

Állítólag csak a kettes számot nem szeretik.Ha csapatban vannak,le se sz..ák egymást-állítólag

febr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#14


“Állítólag csak a kettes számot nem szeretik.Ha csapatban vannak,le se sz..ák egymást-állítólag”


Amúgy ez elég nagy helyen mindenféle bújókkal, tereptárgyakkal stb még működhet is. A kulcsszavak elsősorban a hangsúlyos “elég nagy hely” ami gondolom sokkal nagyobb kellene legyen mint a szokásos minimális alapterületnek akár duplája. Na meg a bújók, tereptárgyak is fontosak ,hogy ne lássák egymást folyamatosan.


Hörcsögöknél nem tudom ez mekkora helytől működik, én inkább halas vagyok s ott bevett szokás például afrikai sügérekből vagy más territoriális vagy erősen udvarló fajból 3 vagy többet tartani. Ilyenkor nem arról van szó ,hogy lesz@rják egymást, hanem eloszlik az agresszió. Ha ketten vannak akkor csak egymásra tudnak koncentrálni, ha többen akkor oszlik a figyelem. Mindenki kialakítja és védi a kis területét s elvannak egymással. Kb ahogy a természetben is. Szóval ez működne hörcsögökkel is, csak hát senki sem akar akár egy egész szobát berendezni 3-4 hörinek.

febr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
84%

14-es vagyok,you tube-n vannak videók csapatban tartott hörcsögökről,akik tök jól elvannak egymással...

Persze lehet hogy csak a cuki részeket rakták fel,azt nem amikor ép kibelezik egymást,másrészt lehet hogy egy fészekalj,elválasztás előtt,harmadrészt:ezek főleg törpehörik,nem aranyhörcsög,ez nem tudom számít e

febr. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A törpehörcsögök közül a cambelli tartható (megfelelő méretű hely esetén) csapatban!

NEM MINDEN törpehörcsög-fajra igaz ez. Pl. a kis cukker "dzsungik" (dzsungáriai törpehörcsög) simán kinyírják egymást...

Szóval, törpehörcsög és törpehörcsög között is van különbség!

febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
52%

Nem lehet egy kalap alá venni minden rágcsálót... A párban jobb nekik dolgot gondolom a tengerimalacról hallhattad, de az nem hörcsög.


Nem, 1-2 vagyok, nekem is azt mondta a kereskedő, hogy nyugodtan, ahonnan hoztuk, tuti a dzsungáriai hörcsögre mondta, mivel azt hoztunk.

febr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#16 & 17


Igen, én is úgy tudom ,hogy a cambelli a leginkább csapat-kompatibilis. Mármint a tiszta cambelli-k, mert ugye a kereskedésekben sokszor ki tudja milyen eredetű hibridek vannak amik alapból sokszor gyengébb idegzetűek.

Szó mi szó, a Kérdező jobban jár ha egy helyen csak egy hörit tart. Az a biztos.


S igen, kereskedőkre (meg random YouTube videókra) nincs amiért hallgatni mert ők eladni vannak ott. Vagy nem értenek hozzá vagy direkt félrevezetnek. Persze tisztelet a kivételnek, ugye.

febr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Hörcsögöknél a különböző neműek is őlik, meg ehetik egymást.
febr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!