Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha kiveszem,leszarnak a...

Ha kiveszem,leszarnak a tengerimalacaim. Miért?

Figyelt kérdés
Meg ahova kiengedem oket,oda is mindenhova. Szoba padloja neha katasztrofalisan nez ki. Nagyon sokat kell takaritani utanuk,meg pisalnak is maguk alá
febr. 28. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem mondhatod hogy le sem szarnak 🤣🤣
febr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amugy nem tudom ez mitol lehet nekunk volt rengeteg es mindegyik ilyen volt
febr. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
kiveszem, megy afoglalkozas es alatta meg csomo bogyo van ha felemelem. vagyg kiengeem oket futni a szobaba bebujnak egy ido utan az asztal alatti polc ala. behugyoznak maguk ala es fekszenek benne
febr. 28. 11:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt azért történhet, mivel megijednek és az adrenalin szint megemelkedése ürítést idéz elő, másrészt ők nem "szobatiszta" állatok, nem is lehet nekik ezt megtanítani.
febr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szabad vélemény nyilvánítás.
febr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Ezek szerint a tengerimalac is disznó természetű!

😆😂🤣

febr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan mint a gyártósor: Bemegy az alapanyag, kijön a termék.

A tengerimalac növényevő állatként rengeteget eszik. Mivel a bevitel mondhatni (kis szünetekkel), de nagyjából folyamatos, így az emésztés is az lesz, gyors az anyagcseréjük. Egy tengerimalac potyogtatni fog, hasonlóan a nyúlhoz, lehet hogy vissza sem tudja tartani az uborkákat.

A pisilés hasonló okból van, mint az embernél, a vérből ki kell szűrni a felesleges, káros anyagokat és a felesleges folyadékot. Bár azt meg ne kérdezd, hogy miért fekszenek bele, lehet hogy ott érzik biztonságban magukat, a tengerimalac kistestű zsákmányállatként szereti a búvóhelyeket.

Na meg nem szobatiszták. Nem feltétlenül azért mert annyira buták lennének, hanem sosem volt rá szükségük. A nyúllal ellentétben, ami üregi állat és szereti egy helyre végezni a dolgát, a tengerimalac nagyjából szabadon él a legelőn, nem ás üreget, inkább tereptárgyak mögé, alá bújik el. Egyszerűen sosem volt szükségük erre a koncepcióra, nem is ehhez alkalmazkodott a testük.

febr. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

hát...csak úgy mondom, hogy a ragadozó madarak pont a pisijük miatt látják őket. volt egy dokufilm is. a madarak látják az ultraibolyát is. a pisis állatokat úgymond vörösnek, lilásnak látják.


más ragadozó pedig kiszimatolja.

buta állat a tengeri malac és eleve minden rágcsáló.

febr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is folyton le vagyok szarva 😂

Amúgy én meg azt olvastam, hogy akkor pisilnem meg kakilnak le, ha teljesen biztonságban érzik magukat és elengedik magukat.

Szóval elvileg az egy jó jel, ha az öledbe pisil, kakil ☺️

márc. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!