Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miert visitoznak a tengerimala...

Miert visitoznak a tengerimalacok?

Figyelt kérdés

Ketten vannak, ket kislany malac. Fel evig nem volt semmi, vagy kb 1 evig. Most meg egyfolytaba visitoznak. Minden mozgasra,villanykapcsolasra. Van,hogy reggel 6kor már amikor vilagosodik elkezdik a szinfoniat.

Es nem faradnak el benne? Gondoltam,hogy azert csinaljak mert ehesek.

De tudatosan nem akkor kaptak kajat amikor visitottak,hogy nehogy hozzaszokjanak,hogy visitani kell es jon a kaja. Otletem sincs.


márc. 25. 15:05
1 2
 11/13 Grimfox ***** válasza:
100%

Lehet PTSD-jük van a lámpáktól, járkálástól, és pánikrohamot kapnak.

Viccet félretéve, érdemes arra szoktatni őket, hogy mindig a nap azonos pontján kapnak enni. Akkor nem lesz okuk máskor jelezni, ha éhesek(már ha elégséges élelmet kaptak). Ha így sem hagyják abba a visítást, akkor valami más a gondjuk.

márc. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
68%
Egyszerűen így kommunikálnak. Nem is értem mi ez a sok idióta válasz itt...
márc. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Komolyra fordítva a szót hogyan kapnak enni? A tengerimalacoknál a visítás egy feltételes reflex, mint mondjuk Pavlov kutyáinál a csengőszóra történő nyálelválasztás. Ha valami olyan inger éri őket, ami a kajára emlékeztet, akkor elkezdenek énekelni. Sokan ekkor adnak nekik pár falat valamit, mert akkor csendben maradnak és a malacok megszokják, hogy a gazdi mozog, ők visítanak és kapnak valamit enni, ez pedig megerősíti bennük, hogy a mozgásra visítsanak. Én ezt a saját káromon tanultam meg.

Erre az a megoldás, hogy mindig ugyanabban az időben adunk nekik enni. Ekkor nem a mozgással, hanem az időponttal kötik össze és időre fognak dalra zendülni, nem mozgásra. Meg persze zacskózörgésre, hűtőnyitásra, amivel összekötötték a kaját. Az átszoktatás egy folyamat, vagyis ne várd, hogy azonnal abbahagyják időbe fog telni, hogy átszokjanak, de ha nem erősíted meg bennük a visítást minden alkalommal egy idő után elhagyják.

A visítás egy az ember számára kialakított kommunikációs forma a tengerimalacoknál, kifejezetten a kaja kérésére szolgál. Nem a hím hiányzik nekik, vagy PTSD-sek, vagy akármi, hanem feltételes reflex, ami a kajával összekötött ingerekre indul be.

márc. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!