Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsög, tengerimalac: napi...

Hörcsög, tengerimalac: napi ápollást igényelnek?

Figyelt kérdés

Kétlaki életet élek, hétvégen (szombat reggeltől hétfő estig) nem vagyok otthon, csak hét közben.


Ezek mellett tarthatok kisállatot? Hétfőtől kezdve esténként, után szombat reggelenként tudnám gondozni.



ápr. 30. 07:45
 1/4 anonim válasza:
61%
Szerintem igen, igényelnek. Nekem tengerimalacom van, de ő speciális eset. Öt éve él fogbetegséggel, sok ideje már leginkább csak pépeset tud enni. Szerencsére azt önállóan. Reggel, este frissen kell neki készíteni. Napközben elrágcsálgat, de az önálló enni tudása már nem lenne elég neki. Szóval, ha kifogsz egy ilyet, akkor gond van. Az állattartás felelősség. Tudom, ez közhely, de így van.
ápr. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Még annyit, hogy a tengerimalacot nem ajánlott egyedül tartani. És bevallom nem kis költségű állatok, hogyha szívvel-lélekkel tartod őket. Nálunk mindnél sorra jöttel a betegségek. Egy vagyonba kerültek már :D (hugykő, petefészekciszta...fogak...) Csak a fogbeteg malac fogcsiszolása három hetente 23000 FT. :(
ápr. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A hörcsögöt csak és kizárólag egyedül szabad tartani. A tengerimalac pedig szigorúan társas állat. Ivartalanítva kell őket tartani. Nekem hörcsögöm van. Őt 3-4 napra hagyom magára maximum. A hörcsög és a tengerimalac sem bírja jól a meleget. Így nyáron a klímára különösen ügyelni kell ha nem vagy otthon. 25 fok felett hőgutát kaphatnak amibe bele is halhatnak.
ápr. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tengerimalacok napi ápolás igényelnek, őket nem lehet egyedül hagyni. Talán-talán egy éjszakára, kettőre semmiképpen. Hörcsögnél belefér a két éjszaka távollét.
ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!