Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Igaz hogy a tengerimalacnak...

Igaz hogy a tengerimalacnak nem szebed adni K betus zoldsegeket? Ti adtok neki?

Figyelt kérdés
Pl.uborkat,paprikat,kukoricat,kaposztat lehet neki adni??
2010. dec. 25. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
az uborka és a paprika nem K-betűs, úgyhogy azt lehet. eg ismerősöm egyszer káposztát adott a malijának, és meghalt. úgyhogy azt nem ajánlom. kukoricát szerintem lehet
2010. dec. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

K betűs uborka? Az se rossz ... :)

Uborkából tényleg ne adj neki sokat, mert meghajtja, ugyanúgy, mint a kukorica, bár ezt szárítva megtalálod a tápban, és azzal semmi gond nincs. Paprikát abszolút ne adj neki, mert felpuffad, a káposztának pedig csak a torzsáját tudom ajánlani, azt is csekély "lelkesedéssel", és tényleg minimális mennyiségűt. Legjobb a karikákra vagy szeletekre vágott, előtte meghámozott sárgarépa és a héjától "megfosztott" almadarabkák. Ügyelj rá, hogy gyümölcsökből illetve zöldségekből sose adj neki puhábbat, lédúsabbat [pl. körte, narancs], de nyáron alkalomadtán egy kis dinnyét szívesen fogyasztanak, és kitűnő folyadékbevitelről tanúskodnak. Arra ügyelj még, hogy vizes gyümölcsöt / zöldséget SOHA ne adj neki, mert FELPUFFAD, és elpusztul. Mindig alaposan töröld meg a táplálékot, és nem lesz gond.

Remélem, érthetően fejeztem ki magamat. :)

2010. dec. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kukoricát, zöldpaprikát, uborkát lehet neki adni, viszont a káposzta puffaszt, úgyhogy nem ajánlom. A karalábé ugyanígy, bár valahol azt olvastam, hogy kis mennyiségben lehet nekik azt is adni. A mieinket a párom azzal etette egyszer, amíg nem voltam itthon, szerencsére semmi bajuk nem lett, de azóta csak egy-két falatot kapnak ilyesmiből.
2010. dec. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
az uborka angolul cucumber ejtsd kjúkámbör tehát K-betűs :D xD
2010. dec. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

és itt

[link]

ennél főleg a harmadik oldalon vannak a zöldéségek


Szépen le van írva, hogy mit ehetnek.

Csak arra vigyázz tényleg, hogy ami puffaszt (pl. káposzta, karalábé, banán, narancs, barack) ne sokat adj nekik, de az sem baj, ha ilyet egyáltalán nem adsz.

2010. dec. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszi:)
2010. dec. 25. 19:12
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyebkent nem K betusnek szantam az uborkat es a paprikat
2010. dec. 26. 09:09
 8/9 anonim válasza:
végül is K betűs mert kígyóuborka
2010. dec. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én szoktam neki adni káposztát ... és eddig nem volt semmi bajuk nekik ... szóval szerintem lehet nekik adni
2011. jan. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!