Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ugye nem lesz baja egyik...

Ugye nem lesz baja egyik malackámnak se?

Figyelt kérdés

Egy órája ébredtem,megszületett két malacka (nagyjából időre).Az anyjuk még nem ette meg egyik méhlepényt se,az egyik kismalac tiszta,szép,mászkálgat,rendben van.De a másik,bár tiszta,de a hátsó lábai lógnak hátrafele,menni se láttam,bár lehet ő született később,azért.

Normális hogy így vannak a lábai?

És az hogy nincs megéve a méhlepény?Sajnos nem tudom mikor születtek,pedig itt vannak tőlem 2 méterre,de csend volt egész éjjel.

És az anya nincs a kicsik mellett,magában van,nem mocorog.(mármint nem mászkál,csak arrébb huzódott mikor meghallotta h megyek be)


És ami a legrosszabb,otthon kellett hagynom,muszáj dolgozni (kéretik nem beszólni,más se kockáztatja az állásást ilyenért).

Bár 1kor próbálok hazamenni,de féltem őket.sehol nem irták,hogy ennyire lestrapálódik az anya,meg lóg a kicsi lába mint ha torzszülött lenne:S


2011. jan. 4. 07:07
 1/9 anonim válasza:

A kicsit is és az anyát is meg kell mutatni állatorvosnak!Mindenképpen!

Nem nagyon értek a malacokhoz,de a kutyáknál,ha ilyen az anya,akkor szinte biztos,hogy valami baj volt a szülésnél.

A kicsi lába szerintem attól,hogy másodiknak született,még kéne,hogy működjön.Ez biztos,hogy nem normális!

Igazából ennél többet nem tudok segíteni.Viszont az állatorvos kötelező!Mert így lehet,hogy az anya és a malac is elpusztul!

2011. jan. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

délig muszáj benn lennem,hamarabb nem engednek el:S


de 1re vár a doki (2 hete voltunk utoljára,már akkoris mondta h kicsi még az elléshez,de nem az én hibám,a kereskedésben elnézték a nemét,már késő volt,vemhes lett)


remélem nem lesz baja mire hazaérek

2011. jan. 4. 09:38
 3/9 gfero ***** válasza:
nem lesz baja ne aggódjál vagyis reméljük
2011. jan. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gfero ***** válasza:
nehogy megfogd a kicsiket mert az anya nem fogja nevelni többet őket mivel megérzi rajtuk az idegen szagot .a második kicsi meg reméljük hogy nem sérült meg szülés közben de a doki majd megmondja
2011. jan. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nem nyúltam hozzájuk reggel


de akkor hogy vigyem dokihoz ha nem foghatom meg??

2011. jan. 4. 10:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Megfoghatod, a malikra ez nem igaz! Addigis ajánlom ezt az oldalt: gemon.ro. Magyar nyelvű, fórum is van, sokat tudnak segíteni!
2011. jan. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fogd meg, ebből nem lesz baj, ugyanúgy fogja gondozni utána is. Már több alom tengerimalacom született, hozzá lehet nyúlni a kicsikhez.
2011. jan. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

az anyamalac elpusztult mire hazaértem:(


a két kicsi jól van,bár az egyik furán mozog,doki azt mondta születés közben sérült meg,nem tud vele mit csinálni,majd eldől megmarad-e

2011. jan. 4. 14:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom :(. Remélem a picikkel nem lesz gond. Ha nem olvastad még egy kis hasznos infó az árva kölykök neveléséhez: [link] . Nekem is volt már szülésnél megnyomódott kismalacom, teljesen görbe volt, alig tudodtt járni. Ahogy nőtt kikupálódott, közel 8 évet élt, most decemberben halt meg.
2011. jan. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!