Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac daganat műtéte...

Tengerimalac daganat műtéte hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hol van adaganat?


felvágják,kiszedik,összevarrják

mint az embernél

2011. jan. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia,a fülében.
2011. jan. 26. 13:33
 3/11 anonim válasza:
0%
Nem sértegetni akarlak, meg ne érts félre, de szerintem felesleges pénzt költeni egy ilyen kis állatra, egyszerűbb és olcsóbb egy újat venni utána.
2011. jan. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

13:38-ra ne hallgass,neki se volt még malackája...


nekem tüdőgyulladása volt az egyik picurnak,kb 10ezrembe került,meg 1 hétig éjjel is fel keltem etetni,de eszembe se jutott volna kibobni hogy "ezresért veszek újat"...


gyógyulást a malackának

2011. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó Válaszoló!

Persze,nem érdekelnek az olyan hozzászólások.

Viszont Neked köszönöm szépen a választ,és a jókívánságot!!!

2011. jan. 26. 14:02
 6/11 Platypus ***** válasza:

Az altatás egy ilyen kis állatnak a legkockázatosabb része. Sok helyen régi típusú gázt használnak, mert az olcsóbb, de kockázatosabb is. Kérdezz rá erre. Ha a malackád öreg, akkor nagyon kockázatos az egész, nem biztos, hogy a legjobb döntés belevágni a műtétbe. Fiatal malacnak jók az esélyei, ha nincs áttét.


13.38 meg egy tapló. Nem kötelező szeretni a kisállatokat, de nem kell azzal sértegetni az állatbarátokat, hogy neked egy állat nem ér többet annál, amennyit ráköltesz a boltban.

2011. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Kedves Platypus!

Na igen,ilyen válaszra vártam!

Röfim 2 és fél éves,még nem tudom van-e áttét.

Akkor ezek szerint én kérhetem az elaltatását,ha úgy érzem nem akarom se a vizsgálatokkal se a műtéttel terhelni szegénykémet.

Köszönöm!

2011. jan. 26. 16:50
 8/11 Platypus ***** válasza:

A 2 és fél éves malac még középkorú, szerintem ebben a korban még érdemes belevágni. Hogy van-e áttét, az sajnos csak utólag derül ki.


Vele vedd fel a kapcsolatot, neki több gyakorlati tapasztalata van:

[link]

(ez ugyan a patkánytenyészet honlapja, de övé a pigletopia malactenyészet is csak annak döglött a honlapja)

2011. jan. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Neked!!!!!!!!!!!!!!!
2011. jan. 27. 09:13
 10/11 Rikimisi ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem derült ki számomra,hogy malackádat orvos látt-e már vagy csak Te vettél észre nála daganatot,dudort?A malikád még bőven fiatal,hisz nem ritka(ha jól tartják!!!!)a 8 éves is!!!Nagyon jó esélyekkel gyógyíthatók,természetesen abban az esetbe ha hozzájuk értő orvoshoz fordulsz!!!Sajnos ez még elég ritka!!Nem tudom hol laksz,de ha esetleg pesten akkor az áll.orvosi egyetemet ajánlanám ott kimondottan egzotikus állatokra szakosodott dokik vannak.Én már lassan 4 éve csak hozzájuk járok(4 malackám van)és csak jó tapasztalatom van.Pazár Pétert a "mi" dokink,Molnár dokiról is jókat hallottam és a harmadikról is!!!Nálunk is volt már több operáció,köztük daganat is,és semmi gond nem volt.Szépen felépült!!A lényeg a hozzáértő orvos!!!!!Ne mond je a kis drágáról!

Ha még lenne kérdésed nézz el a www.gemon.ro oldalra,ott rengeteg hasznos információk találsz és a fórumon is sok témába válaszokat kaphatsz!!!!

2011. jan. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!