Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hosszúszőrű malacka fésülgetése?

Hosszúszőrű malacka fésülgetése?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


malackámat egy évvel ezelőtt vettem, akkor még rövidszőrűként. Eszem ágában sem volt hosszúszőrűt venni, viszont úgy 6 hónapja a kis hülyém elhatározta, hogy farkincát növeszt. Először csak egy tincs kezdett el nőni, most már oldalt is hosszú. Egyelőre aranyosan kunkrodik ( :) ), de még mindig nő, és én nem tudom, mit tehetnék. Többször próbáltam igazgatni neki, de nagyon nem hagyja, pedig alapból két tonna kajával, simivel + gügyögéssel próbálom megszerettetni vele a fésűt. Utálja a fésűt. Most már odáig jutottunk el, hogy a látványára elszalad és hisztizik, a közelébe se tudok vele férkőzni. A malackát kézbe venni lehetetlen: annyira örökmozgó, hogy nem bírja ki, pár másodperc múlva már ugrik ki az ölemből és rohan tovább, rosszalkodik. Még nem olyan hosszú a szőre, hogy feltétlen gondozni kelljen, de most meg odapisilt a padlóra, aztán beleült, és amikor felállt, tiszta pisi volt a szőre... mindezt úgy, hogy eddig elméletileg szobatiszta volt... rá sem ismerek! A szőre meg csak nő és nő, és nem engedi, hogy fésüljem! Tippek?


2011. febr. 3. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

én is hasonlóan jártam:)


első kb 10 alkalommal nekem visitott is hozzá...


aztán inkább előtte megfürdettem tiszta vizben,azt imádja,utána hajszáritóval (gyenge fokozaton közepes hőmérsékeleten) száritom,olyankor elviseli a fésűt

csak nagyfogú műanyag fésűvel fésüld,és a bőrébe ne karmolj bele

2011. febr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ :D Kibírhatatlan egy kis dög, nem tudom, ezt mivel érdemeltem ki, én nem ezt vettem, kérem vissza a pénzemet :DDD


Mi speciel eddig egyszer fürdettük meg, mert nagyon vakarózott. Én és anyám, két felnőtt ember nem tudtunk elbánni egy szerencsétlen tengerimalaccal. Mivel nem tudtuk felszedni, ketrecestül fürdettük. Nagyon élvezte: először hisztériás rohamot produkált, majd mikor látta, hogy innen bizony nincs menekvés, sokkot kapott. Onnantól kezdve azt csináltunk vele, amit akartunk, mert nem mozdult, de azért szegénykémet ennek nem tenném ki sokszor, ha nem muszáj. Legalább már nem vakarózik.


Eddig egy kisfogú minifésűvel próbálkoztam, mert videón meg képeken ezt láttam, de akkor majd kipróbálom nagyfogúval is. Ezt a fésűt már úgyis megjegyezte magának, úgyhogy nem tudok vele a közelébe férkőzni.

2011. febr. 3. 18:07
 3/13 anonim ***** válasza:

csak kevés viz kell a fürdetéshez,sampon nélkül,és ugy nem vészes,(nekem szabadon vannak sokat,volt már nyáron kinnvolt lavorban viz,mire észrevettem fürdött magától...)


óvatosan bánj vele,és ne akard egyszerre mindenét megfésülni,had szokja


ha végképp nem megy,a csimbókokat le tudod vágni,csak óvatosan a bőrébe ne vágj (vizsgaidőszakban nem volt időm még fésülgetni is,2 hónap alatt tiszta csomó lett,egyszerűbb volt levágni a szőrét hátul fél centisra...2 hónap alatt visszanőtt 15 centi hosszúra)


első voltam megint

2011. febr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Esetleg babafésű? az simogatja a bőrét, mert olyan kis puha szőrű kefe, és lehet azt megszeretné, és ha már ez megy, másik fajtát is megpróbálhatsz szerintem :)

23L

2011. febr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Samponra szükség volt, mert az a gyanúnk volt, hogy valami kis tetvet vagy akármit összeszedett, és azért vakarózik. Miután azóta abbahagyta, ezt sosem fogjuk megtudni.


Alapból azzal van a gond, hogy azt nem szereti, ha a fenekét piszkáljuk. Először csak "morog", aztán elkezd pattogni, és néha odakap. Majd nézek valami finom fésűt, bár igazából még nem olyan hosszú a szőre, hogy hosszúszőrű malackának lehessen mondani... de erős a gyanúm, hogy még bőven fog nőni :) Szal egyelőre nem sürgős. Szerencsére. Van egy kis időm gyakorolni.

2011. febr. 3. 18:40
 6/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy morog, ha a fenekét piszkálgatod, náluk az a párzás jele, ha ott piszkálják egymást.Ő meg nem akar semmit tőled :D!

A hátát próbáld fésülni előbb, vagy az oldalát, és aztán majd hátha megszokja, hogy nem "bántani" akarod.

2011. febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Úgy szoktam, de előbb-utóbb rá kell térjek a "lényegre" is, és sajnos már átlátott a szitán :D


Na mindegy, majd kitalálok valamit :D

2011. febr. 3. 20:18
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én malackám is félt a fésűtől, de mikor sikerült a hátán végigsimítani, rájött, hohy szereti, és hagyta, még a fejénél is, de az oldálát meg a popsiját ő is utálta, szóval mindenképp a hátánál kezd! :) Ha nem hagyja a fürdetést, simítsd végig vizes vattával. Az én malackám is utálta, félt a lavortól, úgyhogy gyakran csak vizes zsepivel mostam át. (bár azért se volt oda) :)
2011. febr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Elmesélem nálunk hogy is volt ez.

Eddig együtt volt másik malaccal a hosszúszőrű, és a másik rendszeresen "fodrászolta", vagyis lerágta a szőrét. Orvosok azt mondták, hogy ez a dominancia jele.. Végül most szétköltöztettem őket, úgyhogy csak nőtt, nőtt a szőre, már kezelhetetlenül hosszú volt, és fésűvel sem boldogultam. Levittem az állatorvoshoz, hogy vágja le a szőrét. Na, de a malac elkezdett hisztizni. Akkor mondta az állatorvos, hogy el kéne altatni, mert ha nagyon bepánikol a malac, könnyen kaphat szívrohamot. Szóval altatták szerencsétlen malacomat a szőrvágáshoz. Azóta naponta kifésülöm neki, nem hagyom hogy összecsomósodjon, mert nem szeretnék több ilyen élményt neki.

Te se hagyd, hogy idáig fajuljon a helyzet. Ha neked nem hagyja, vidd állatorvoshoz, ott tudják hogyan kell lefogni.

2011. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ú, szegény. Mindenféleképpen figyelni fogok rá! Apám szerint nem fog tovább nőni, mert ez "nem olyan fajta malac", de majd meglátjuk. Most még elég viccesen néz ki a felfelé kunkorodó tincseivel...
2011. febr. 4. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!