Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A testvérhörik szaporodhatnak...

A testvérhörik szaporodhatnak egymással?

Figyelt kérdés

Helló! Olyanra gondoltam, hogy ismét vennék hörit. De most úgy szeretném, hogy vennék egy nőstényt,és egy hímet. Hagynám pározni őket. Aztán a hímet elvenném a nősténytől. (kb. végleg)

Aztán ha az alom megszületne akkor, azt a nősténnyel hagynám még el nem pusztulnak, tehát életük végéig.

Csak azon agyalok ha az anyát otthagyom mongyuk 5-6 kölyökkel, nehogy az legyen, hogy felcsinálják, vagy megegyék egymást :D

Valaki vmi ötlet. Testvérhörik pározhatnak egymással, vagy az ivarérett hímek az annyukkal?


2011. febr. 4. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem igen. Ha felcsinálják egymást nem lesz semmi bajuk ;)
2011. febr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, hogy ez hörcsögöknél hogy működik, de nekem voltak nyulaim régen, és tesók voltak, és születtek kölykeik, de mind elpusztult a vérfertőzés miatt.
2011. febr. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 gfero ***** válasza:
65%
igen szaporodhat
2011. febr. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

lesz jó sok beltenyészetes, beteg, bolond hörid ha megérik a felnőtt kort :-(

óriási felelőtlenség

persze hogy pározni fognak ők aztán egy idő után már nem tudják hogy anyjuk vagy testvérük e a másik!

2011. febr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gfero ***** válasza:
100%
csak szerintem a beltenyészet miatt nem valami egészségesek az utódok és sokkal kevesebbet élnek
2011. febr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Na ez jó, dilinyós höri tenyészet :D Akkor ezt így inkább elfelejtem. Bár kutyáknál ez tudtommal nem így működik, buta állat a hörcsög :D


Esetleg valaki nem tud Borsodban hörit (aranyhöri), nem kellene egyből boltba szaladni, mert van akinek annyi van otthon hogy nem tud tőle szabadulni:P

2011. febr. 4. 16:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Bizony, szaporodnának. Arról nem is beszélve, hogy ha együtt hagynád az anyával a kölykeit, tuti szétmarcangolnák egymást. Az aranyhörcsög magányosan élő állat, az a legjobb neki, ha egyedül tartod.

(Egyébként a kutyák is minden további nélkül szaporodnak a rokonaikkal)

2011. febr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Platypus ***** válasza:

Az ember is minden további nélkül szaporodik a közeli rokonaival, aki kíváncsi az eredményre, az nézze végig az ókori egyiptomi uralkodókat vagy az európai királyi házakat. Tele voltak beteg és fogyatékos taggal. Csak egy kulturális tabu, hogy mi emberek nem teszünk ilyet, a hörcsögnek meg nincsenek ilyen ellenérzései.


Az aranyhörcsögnél ráadásul 3 hónap egy generáció, ha valaki egymás között szaporítja a hörcsögeit, nagyon hamar eljut a problémás beltenyésztettségig.

2011. febr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Mindegyik mindegyikkel, keresztbe, kasul,:D Bunyó is lenne rendesen, ha elérnék a felnőtt méretet.A lány alomtestvérek, egy nagyobb helyen, talán kijönnének egymással, de erre is csak 20-30%-esély van.Én tartottam együtt kény lányt, két külön emeleten, két kerékkel és két kuckóval.Volt néha bunyó, de nem haraptak és persze, hogy mindegyik ugyan ott akart enni és egy kereket akartak használni.:D Végül is azt mondhatom, hogy jól kijöttek egymással, sérülés és depresszió nem fordult elő.Hát, 4-5 db állatkánál, a rizikó is nagyobb.
2011. febr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!